«Հայաստանը Շախմատի Համաշխարհային Օլիմպիադայի կրկնակի չեմպիոն» նոր նամականիշը շրջանառության մեջ կդրվի Հայաստանում, հաղորդում է «Հայփոստ» ՓԲԸ մամլո ծառայությունը: Հաղորդագրության համաձայն, նոր նամականիշի մարման եւ շրջանառության մեջ մտցնելու արարողությունը կկայանա հուլիսի 29-ին Երեւանում` Շախմատի Տանը:
Նամականիշերի մարման պաշտոնական արարողությունը կիրականացնեն ՀՀ Տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը եւ Հայփոստ ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Արման Խաչատրյանը:
Միջոցառման ընթացքում ներկաներին կներկայացվի նաեւ Հայփոստի կողմից թողարկված ֆիլատելիստական գրքույկը` նվիրված Հայաստանի հավաքականի հաղթանակին:

28 Июль 2009 - 13:36 AMT
Новая марка «Армения – двойной чемпион во Всемирной Олимпиаде по шахматам» будет введена в обращение в Армении, сообщает пресс-служба ЗАО «Айпост» (Армпочта). Согласно сообщению, церемония погашения и введения в обращение новой марки состоится 29-го июля в Доме Шахмат в Ереване.
В официальной церемонии погашения примут участие министр транспорта и связи Армении Гурген Саркисян и исполняющий обязанности главного директора ЗАО «Айпост» Арман Хачатрян.
Помимо этого, в ходе предстоящего мероприятия присутствующим будет представлен выпущенный «Айпостом» филателистский кляссер, посвященный победе сборной Армении.