10 Օգոստոս 2009 - 12:03 AMT
Հայ թեթեւ ատլետներ Մելիք Ջանոյանն ու Անի Խաչիկյանը կմասնակցեն թեթեւ ատլետիկայի աշխարհի 12-րդ առաջնությանը, որը կկայանա 2009թ. օգոստոսի 15-23 Բեռլինում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի թեթեւ ատլետիկայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միշա Հայրապետյանը, Մելիքն իր հայր եւ մարզիչ Սիրեկան Ջանոյանի ղեկավարությամբ Գերմանիա է մեկնել հուլիսի 26-ին:
«Ջանոյան Մելիքն իր հոր ղեկավարությամբ հուլիսի 26-ից ուսումնամարզական հավաքներ է անցկացնում Բեռլինում: Իսկ Անի Խաչիկյանը մարզիչ Նարինե Շահբազյանի գլխավորությամբ Բեռլին կմեկնի օգոստոսի 11-ին: Մենք բարձր տեղերի հույս չունենք, բայց հավատում ենք, որ մեր մարզիկները կգերազանցեն իրենց նախկին արդյունքները»,- նշել է Հայրապետյանը:
Մելիք Ջանոյանը կմասնակցի «նիզակի նետում» դիսցիպլինում, իսկ Անի Խաչիկյանը` «100 մետր վազք» դիսցիպլինում:

Армянские легкоатлеты Мелик Джаноян и Ани Хачикян примут участие в 12-м чемпионате мира по легкой атлетике, который пройдет с 15 по 23 августа 2009 года в Берлине. Как сообщил PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по легкой атлетике Миша Айрапетян, Мелик под руководством своего отца и тренера Сирекана Джанояна отбыл в Германию 26 июля.
«Джаноян Мелик под руководством своего отца проводит учебно-тренировочный сбор в Берлине с 26 июля. А Ани Хачикян во главе с тренером Нарине Шахбазян отбудет в Берлин 11 августа. На высокие места мы не рассчитываем, но надеемся, что наши спортсмены превзойдут свои прежние результаты», – отметил Айрапетян
Мелик Джаноян примет участие в дисциплине «метание копья», а Ани Хачикян – в дисциплине «бег на 100 метров».