11 Օգոստոս 2009 - 12:13 AMT
«Կուբան» ֆուտբոլային ակումբի մամլո քարտուղար Վյաչեսլավ Իվանովը հայտարարել է, որ ակումբն առայժմ Պողոս Գալստյանին չի նշանակել գլխավոր մարզիչի պաշտոնում:
«Պաշտոնապես հայտարարել այն մասին, որ Պողոս Գալստյանը դարձել է «Կուբանի» նոր գլխավոր մարզիչ, հնարավոր կլինի միայն նրա հետ պայմանագրի ստորագրումից հետո», – ասել է Իվանովը: «Քանի դեռ պայմանագիրը չի ստորագրվել, մեկնաբանելու ոչինչ չկա», – Իվանովին վկայակոչում է ՌԻԱ Նովոստին:
Նշենք, որ նախկինում մի շարք ռուսական ԶԼՄ-ներում տեղեկություն էր պտտվում այն մասին, որ Երեւանի
«Արարատի» նախկին ֆուտբոլիստ 48-ամյա Պողոս Գալստյանն արդեն գլխավորում է Կրասնոդարի «Կուբան» ակումբը` Սերգեյ Օվչիննիկովի հրաժարականից հետո:
Գալստյանն արդեն գլխավորում էր թիմը 2008 թվականի օգոստոսի 10-ից` Սերգեյ Պավլովի պաշտոնանկությունից հետո: Նրա ղեկավարության ներքո «Կուբանն» իր դիրքերն ամրապնդել էր առաջին դիվիզիոնի սանդղակի երկրորդ տեղում: Հոկտեմբերի 1-ին կրասնոդարցիների գլխավոր մարզիչի պաշտոնում նշանակվել էր Օլեգ Պրոտասովը, Գալստյանը պահպանել էր իր տեղը ակումբի մարզիչների շտաբում եւ երեք փուլից հետո «Կուբանն» ապահովեց իր մասնակցությունը պրեմիեր-լիգայում:
2009 թվականի մայիսի վերջին, երբ կուբանցիների մարզիչների շտաբը գլխավորում էր Սերգեյ Օվչիննիկովը, Գալստյանը հեռացել է ակումբից ընտանեկան պատճառներով, իսկ մեկ ամիս առաջ նա գլխավորել է Մոսկվայի «Նիկա»-ն, որտեղ նախկինում` 2000-2006 թթ. աշխատել է:

11 Август 2009 - 12:13 AMT
Пресс-атташе ФК «Кубань» Вячеслав Иванов заявил, что клуб пока не назначил на пост главного тренера Погоста Галстяна.
«Официально заявить о том, что Погос Галстян стал новым главным тренером «Кубани», можно будет лишь после подписания контракта с ним, – сказал Иванов. – Пока контракт не подписан, комментировать нечего», – цитирует Иванова РИА Новости.
Отметим, что ранее в ряде российских СМИ фигурировала информация о том, что 48-летний экс-футболист ереванского «Арарата» Погос Галстян уже возглавил краснодарский клуб «Кубань» после отставки Сергея Овчинникова.
Галстян уже возглавлял команду 10 августа 2008 года после увольнения Сергея Павлова. Под его руководством «Кубань» закрепилась на втором месте в таблице первого дивизиона. 1 октября на пост главного тренера краснодарцев был назначен Олег Протасов, Галстян сохранил место в тренерском штабе клуба и через три тура «Кубань» обеспечила себе выход в премьер-лигу.
В конце мая 2009 года, когда тренерский штаб кубанцев возглавлял Сергей Овчинников, Галстян покинул клуб по семейным обстоятельствам, а месяц назад возглавил московскую «Нику», где уже работал ранее, с 2000 по 2006 год.