11 Օգոստոս 2009 - 17:35 AMT
Հովհաննես Գոհարյան. Եթե ես դաշտ դուրս գամ Մոլդովայի դեմ խաղում, ապա դա կլինի հավաքականում իմ դեբյուտը
Օգոստոսի 11-ին «Փյունիկի» ֆուտբոլային դաշտում ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը վերջին նախախաղային մարզումն է անցկացրել Մոլդովայի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպումից առաջ, որը տեղի կունենա օգոստոսի 12-ին Երեւանում: Հայկական հավաքականի շատ ֆուտբոլիստների համար այդ խաղը դեբյուտային կլինի: Նորեկների թվում կային նաեւ լեգիոներներ, այդ թվում Հրաչ Յագանը(Ստանդարտ Բելգիա), Եղիա Յավրույանը (Մակկաբի, Իսրայել), Հովհաննես Գոհարյանը : Վերջինս, մարզման ավարտից հետո PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին իր կարծիքն է հայտնել առաջիկա խաղի եւ բելառուսական «Բատէ» ակումբում իր կարգավիճակի վերաբերյալ:
«Բատէ»-ում լավ հարձակվողներ են խաղում, եւ ,հետեւաբար, մրցակցությունը շատ բարձր է: Առայժմ իմ շանսին եմ սպասում: Իմ մարզիչը շատ գոհ է ինձանից եւ հույսեր է կապ ինձ հետ: Մարզիչիս հավատն իմ նկատմամբ գլխավոր պատճառն է այն բանի, որ ես մնում են բելառուսական թիմում: Եթե ես զգամ, որ հետաքրքրություն չեմ ներկայացնում թիմի համար, ապա այլ ակումբ կտեղափոխվեմ: Ես գտնում եմ, որ այսօրվա դրությամբ, «Բատէ»-ն ինձ համար մի թիմ է, որտեղ ես զարգանում եմ պրոֆեսիոնալիզմ եմ ձեռքբերում, անկախ այն բանից, դաշտ եմ դուրս գալիս, թե ոչ: Ես ընդամենը 21 տարեկան եմ եւ չեմ ցանկանում փողերի ետեւից ընկնել», – ասել է նա:
Բելառուսի չեմպիոնի հարձակվողը նաեւ նշել է, որ թիմը դրական է տրամադրված առաջիկա խաղի վերաբերյալ եւ կխաղա հանուն հաղթանակի:
«Եթե ես դաշտ դուրս գամ Մոլդովայի դեմ խաղում, ապա դա կլինի իմ դեբյուտը հավաքականում: Թիմում հիանալի մթնոլորտ է տիրում, եւ հավաքականի բոլոր անդամները հրաշալի տղաներ են: Ես միշտ դաշտ եմ դուրս գալիս հաղթելու մտադրությամբ, սակայն կանխատեսումներ անելուց կխուսափեմ: Հույս ունեմ, որ հաղթանակ կտանենք», – եզրափակել է Գոհարյանը:

11 августа на футбольном поле «Пюника» национальная сборная Армении по футболу провела последнюю предматчевую тренировку перед товарищеской встречей со сборной Молдавии, которая состоится 12 августа в Ереване. Для многих футболистов армянской сборной этот матч станет дебютным. Так в числе новичков были также легионеры, в том числе Грач Яган (Стандард, Бельгия), Егия Явруян (Маккаби, Израиль), Оганес Гоарян. Последний по окончанию тренировки с корреспондентом PanARMENIAN.Net поделился своим мнением о предстоящей игре и о своем статусе в белорусском клубе «Батэ».
«В Батэ играют хорошие нападающие и конкуренция соответственно очень высокая. Пока жду своего шанса. Мой тренер очень доволен мной и связывает со мной надежды. Вера моего тренера в меня является главной причиной того, что я остаюсь в белорусской команде. Если я почувствую, что не представляю интереса для команды, то перейду в другой клуб. Я считаю, что на сегодняшний день Батэ для меня – это команда, где я развиваюсь и набираюсь профессионализма, вне зависимости от того, выхожу я на поле или нет. Мне всего 21 год и я не хочу гоняться за деньгами», – сказал Гоарян.
Нападающий чемпиона Белоруссии также отметил, что команда позитивно настроена на предстоящий матч и будет играть на победу.
«Если я выйду на поле в матче против Молдавии, то это будет мой дебют в сборной. В команде царит отличная атмосфера и все члены сборной отличные ребята. Я всегда выхожу на поле, чтобы побеждать, но прогнозов делать не берусь. Надеюсь, что одержим победу», – заключил Гоарян.