«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) տրամադրում է ինտերնետ-կապի ծառայություններ հայկական Ջերմուկ առողջարանային քաղաքում ընթացող ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրի մրցաշարի ինտերնետ-հեռարձակումն ապահովելու նպատակով:
Մրցաշարի մեկնարկից առաջ սեղմ ժամկետներում Ջերմուկում տեղադրվել են հեռահաղորդակցային լրացուցիչ սարքավորումներ կազմակերպիչների հատուկ պահանջները բավարարելու նպատակով: Կատարված աշխատանքի շնորհիվ երկրպագուները կարող են իրական ժամանակի ռեժիմով հետեւել պարտիաների ընթացքին Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայք-էջում:
«ՖԻԴԵ-ի Գրան Պրի մրցաշարը լուրջ իրադարձություն է ցանկացած երկրի մարզական կյանքում: «ԱրմենՏել» ընկերությունը կապի միասնական օպերատոր է, իսկ դա նշանակում է, որ մենք կարող ենք ապահովել ինտերնետ-կապի այնպիսի որակ, որն անհրաժեշտ է նման հեղինակավոր միջազգային մրցաշար անցկացնելու համար», – նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ՖԻԴԵ-ի «Գրան Պրի» մրցաշարի 5-րդ փուլը , որը նվիրված է շախմատի աշխարհի 9-րդ չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան 80-ամյակին, անցկացվում է Ջերմուկում օգոստոսի 8-ից 23-ը: Մրցաշարին մասնակցում է 14 գրոսմայստեր Հայաստանից, Ռուսաստանից, Հունգարիաից, Իսրայելից, Ֆրանսիաից, ԱՄՆ-ից, Բուլղարիաից, Ուկրաինաից եւ Ուզբեկստանից:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) предоставляет услуги интернет-связи для онлайн трансляций шахматных партий очередного этапа Гран-при ФИДЕ, проходящего в армянском курортном городе Джермук.
Специально к началу турнира в кратчайшие сроки в Джермуке было установлено дополнительное телекоммуникационное оборудование для доступа в интернет, с учетом всех специальных требований организаторов турнира. Благодаря проделанной работе болельщики могут в режиме реального времени следить за ходом партий на официальном сайте Международной шахматной федерации,- сообщается на официальном сайте компании «АрменТел».
«Гран-при ФИДЕ – серьезное событие в спортивной жизни любой страны. Компания «АрменТел» – единый оператор связи Армении, а это значит, что именно мы можем обеспечить в Джермуке то качество интернет-связи, которое необходимо для проведения столь престижного международного турнира», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Пятый этап Гран-при ФИДЕ проходит в Джермуке с 8 по 23 августа и посвящен 80-летию со дня рождения 9-го чемпиона мира Тиграна Петросяна. В турнире участвуют 14 гроссмейстеров из Армении, России, Венгрии, Израиля, Франции, США, Украины, Болгарии и Узбекистана.