Այսօր ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց Համահայկական խաղերում ստամբուլահայ պատվիրակության անդամներին:
Ողջունելով հյուրերին` նախարարը կարեւորեց համահայկական խաղերում սփյուռքահայ համայնքների պատվիրակությունների մասնակցությունը ինչպես Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների պահպանման, այնպես էլ դրանց զարգացման առումով:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար` ստամբուլահայ պատվիրակության անդամները իրենց գոհունակությունը հայտնեցին համահայկական խաղերի կազմակերպման բարձր մակարդակի համար:
Հանդիպման ընթացքում վերջիններիս կողմից հուշանվերներ հանձնվեցին նախարար Ա. Գրիգորյանին, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Ռոբերտ Ջանիբեկյանին, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ Խաչիկ Ասրյանին: Ա. Գրիգորյանին հանձնվեց նաեւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի համար նախատեսված հուշանվեր` վերջինիս փոխանցելու խնդրանքով:

14 Август 2009 - 11:03 AMT
Министр спорта и по делам молодежи Армении и президент всемирного комитета Панармянских игр Армен Григорян 13 августа принял делегацию армян Стамбула, участвующих в Панармянских играх.
Приветствуя гостей, министр спорта отметил особую важность участия армянских диаспор в Панармянских играх, как с точки зрения поддерживания связи между Арменией и диаспорой, так и дальнейшего развития их отношений.
Делегация стамбульских армян, в свою очередь, выразила признательность за высокий уровень организации игр, вручив памятные сувениры Армену Григоряну, генеральному секретарю Всемирного комитета Панармянских игр Роберту Джанибекяну и заместителю министра спорта Хачику Асряну.
Делегация стамбульских армян Армену Григоряну также передала сувениры, предназначенные для главы Республики Армения Сержа Саргсяна.
В ходе встречи также был обсужден ряд вопросов, укрепляющих сотрудничество между Арменией и диаспорой.