15 Օգոստոս 2009 - 13:40 AMT
Հայաստանում Ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում արդեն մասնակցության հայտ է ներկայացրել 39 երկիր
Ձյուդոյի եվրոպական ֆեդերացիայի անդամ 50 երկրից 39-ն արդեն հայտ են ուղարկել Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիա` Ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցելու նպատակով, որը տեղի կունենա 2009 թվականի սեպտեմբերի 11-13-ը Երեւանում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայից, հայտերի ներկայացման վերջնական ժամկետը օգոստոսի 31-ն է: Թեեւ ներկայացված հայտերն առայժմ նախնական բնույթ ունեն, սակայն նախատեսվում է, որ մասնակից երկրների թիվը մինչեւ ժամկետի լրանալը կաճի:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու հայտ են ներկայացրել նաեւ Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի հավաքականները: Վերջինս մարզիկներ կներկայացնի միայն տղամարդկանց մրցաշարում, բայց բոլոր ութ քաշային կարգերում:
Այսպիսով, տվյալ պահին, իրենց մասնակցության հայտն են ներկայացրել Ալբանիայի, Հայաստանի, Ավստրիայի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Բելգիայի, Բոսնիայի, Բրիտանիայի, Բուլղարիայի, Խորվաթիայի, Կիպրոսի, Չեխիայի, Էստոնիայի, Ֆինլանդիայի, Ֆրանսիայի, Վրաստանի, Գերմանիայի, Հունաստանի, Հունգարիայի, Իռլանդիայի, Իտալիայի, Լատվիայի, Լիտվայի, Մոլդովայի, Մոնակոյի, Չեռնոգորիայի, Հոլանդիայի, Լեհաստանի, Պորտուգալիայի, Ռումինիայի, Ռուսաստանի, Սերբիայի, Սլովակիայի, Սլովենիայի, Իսպանիայի, Շվեդիայի, Շվեյցարիայի, Թուրքիայի եւ Ուկրաինայի հավաքականները:

Из 50 стран-членов европейской Федерации дзюдо 39 уже отправили заявки в Федерацию дзюдо Армении на участие в молодежном чемпионате Европы по дзюдо, который пройдет с 11 по 13 сентября 2009 года в Ереване.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении, окончательный срок подачи заявок 31 августа, и, хотя поданные заявки пока носят предварительный характер, но, ожидается, что число стран-участников до конца срока увеличится.
Напомним, что на участие в первенстве Европы подало заявку также сборные Турции и Азербайджана. Последняя представит спортсменов только в мужском турнире, но во всех 8 весовых категориях.
Таким образом, на данный момент заявили о своем участии сборные из Албании, Армении, Австрии, Азербайджана, Белоруссии, Бельгии, Боснии, Британии, Болгарии, Хорватии, Кипра, Чехии, Эстонии, Финляндии, Франции, Грузии, Германии, Греции, Венгрии, Ирландии, Италии, Латвии, Литвы, Молдавии, Монако, Черногории, Голландии, Польши, Португалии, Румынии, России, Сербии, Словакии, Словении, Испании, Швеции, Швейцарии, Турции и Украины.