Շարունակվում են հակերների ոտնձգությունները հայկական կայքերի վրա: Այս անգամ վերջիններիս գործողությունների հետեւանքով տուժել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին ՀՖՖ-ից, կայքը չի գործել օգոստոսի 16-ի երեկոյից, սակայն օգոստոսի 17-ի կեսօրին հաջողվել է կարգավորել խնդիրը: Կայքը նախկինի պես մատչելի է եւ գործում է սովորական ռեժիմով:
«Հակերների այդպիսի հարձակումները նորություն չեն մեզ համար: Նախորդ ամիս մենք նույնպես բախվել էին այդ խնդրին, այն ժամանակ հակերները ֆրանսերեն ստորագրություն էին թողել: Սակայն այն ժամանակ նույնպես հաջողվեց լուծել խնդիրը», – ասել է ՀՖՖ մամլո քարտուղար Գեորգի Մաթեւոսյանը:

17 Август 2009 - 09:32 AMT
Продолжаются хакерские посягательства на армянские сайты. От рук взломщиков, на этот раз представившихся как иракские хакеры, пострадал официальный сайт Федерации футбола Армении (ФФА).
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в ФФА, сайт не функционировал с вечера 16 августа, но к полудню 17 августа удалось решить проблему. Сайт по-прежнему доступен и функционирует в своем обычном режиме.
«Такие хакерские атаки не новость для нас. В прошлом месяце мы сталкивались с подобной проблемой, тогда хакеры подписались на французском языке . Но и тогда удалось быстро разрешить проблему», – отметил пресс-секретарь ФФА Георгий Матевосян.