20 Օգոստոս 2009 - 14:17 AMT
Ծագումով հայ արգենտինացի թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը, որը 2009 թվականի մայիսին ազդրի վիրահատություն էր տարել, հայտարարել է, որ հույս ունի մարզումները սկսել արդեն 10 օր հետո` Australian Open-ին նախապատրաստվելու համար:
Նալբանդյանը նշել է, որ վերականգնման գործընթացը ավելի արագ է ընթանում, քան ինքը սպասում էր, եւ այդ հանգամանքը լրացուցիչ շարժառիթ է հաղորդում առավել ջանադիր մարզումների համար: Արգենտինացին մարզվում է օրական 20 րոպե եւ աստիճանաբար վերականգնում է իր մարզական վիճակը:
«Շատ դժվար էր վիրահատվելու որոշում կայացնելը: Սակայն իմ վնասվածքը մշտապես խանգարում էր, եւ, վերջ ի վերջո, ես ստիպված էի դիմելու այդ քայլին: Իմ նպատակը Տոպ-10 վերադառնալը, դիրքս պահելն ու «Մեծ սաղավարտը» շահելն է: Եւ, իհարկե, Դեւիսի գավաթն իմ երազանքն է», – ասել է Նալբանդյանը:

Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян, перенесший операцию бедра в мае 2009 года, заявил, что надеется начать тренироваться уже через десять дней, чтобы подготовиться к Australian Open.
Налбандян отметил, что процесс реабилитации проходит быстрее, чем он ожидал и это придает ему дополнительную мотивацию для более усердных тренировок. Аргентинец тренируется в день по 20 минут и постепенно набирает форму.
«Было очень трудно решиться на операцию. Но моя травма постоянно мешала мне, и в конце концов я был вынужден пойти на этот шаг. Моя цель – вернуться в Топ-10, удержать позицию и выиграть «Большой шлем». И конечно, Кубок Дэвиса остается моей мечтой», – сказал Налбандян.