«Խիմկի» ՖԱ դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքական: Այդ մասին հաղորդում է մերձմոսկովյան ակումբի պաշտոնական կայքը:
Սեպտեմբերի 5-ին եւ 9-ին Հայաստանի հավաքականը Երեւանում 2010 թ. Աշխարհի առաջնության ընտրախաղերում հանդես կգա Բոսնիայի եւ Բելգիայի հավաքականների դեմ համապատասխանաբար:
Բերեզովսկին Հայաստանի հավաքականի վերջին երկու խաղին, որոնցից մեկն Էստոնիայի հավաքականի դեմ արտագնա խաղն էր 2010 թվականի Աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակներում, չի մասնակցել: Երկու դեպքում էլ պատճառը եղել է վնասվածքը:
Հիշեցնենք, որ վերջին, 2010 թ. Աշխարհի առաջնության ընտրախաղերից առաջ Մոլդովայի հավաքականի դեմ ստուգողական խաղում Բերեզովսկուն փոխարինել է «Ուլիսի» դարպասապահ Գեւորգ Կասպարովը: Այդ հանդիպման ժամանակ հայկական թիմը մոլդովացիներին զիջել էր 1:4 հաշվով: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը խաղից հետո կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել էր, որ խաղում Բերեզովսկու բացակայությունը խիստ զգալի էր:

20 Август 2009 - 16:02 AMT
Голкипер ФК “Химки” Роман Березовский вызван в национальную сборную Армении. Об этом сообщает официальный сайт подмосковного клуба.
5 и 9 сентября сборной Армении в Ереване предстоит сыграть отборочные матчи Чемпионата Мира – 2010 против сборных команд Боснии и Бельгии соответственно.
Березовский в последних двух играх сборной Армении, один из которых прошел на выезде против сборной Эстонии в рамках отборочного этапа ЧМ-2010, участия не принимал. В обоих случаях причиной послужила травма.
Напомним, что в последнем контрольном матче перед отборочными играми ЧМ-2010 против сборной Молдавии Березовского заменял голкипер «Улиса» Геворг Каспаров. В этой встрече армянская дружина уступила молдаванам со счетом 1:4. Главный тренер сборной Вардан Минасян на послематчевой пресс-конференции заявил, что отсутствие Березовского в игре сильно ощущалось.