21 Օգոստոս 2009 - 15:53 AMT
Գերմիջին քաշային կարգում (76,2 կգ) Եվրոպայի չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Կարո Մուրատը (Կարեն Մուրադյան), որը հանդես է գալիս Գերմանիայի դրոշի ներքո, հայտնել է, որ իր համար դժվար էր հրաժարվել Եվրոպայի չեմպիոնի գոտուց, բայց մյուս կողմից նա ճիշտ որոշում է ընդունել:
«Ես փոքր-ինչ տխրել եմ իմ եվրոպական գոտու պատճառով, քանի որ հպարտանում էի իմ չեմպիոնական տիտղոսով: Բայց մյուս կողմից ես ուրախ եմ բարձրանալ քաշային կարգում: Վերջին երկու շաբաթների ընթացքում ես ջանասիրաբար աշխատում եմ եւ պահպանում սկզբունքները: Ես զգալի հաջողությունների եմ հասել գերծանր քաշային կարգում: Իմ ակտիվում հաղթանակ կա Գաբրիել Կամպիլյոյի հանդեպ, որն այժմ WBA վարկածով չեմպիոն է: 1,79 զգալի հասակ է, որպեսզի ելույթ ունենամ ավելի ծանր դիվիզիոնում: Համոզված եմ, որ իմ հարվածներն ավելի հզոր են դառնալու»,- Մուրատի խոսքն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Նոր քաշային կարգում իր առաջին մենամարտը հայ բռնցքամարտիկը կանցկացնի արդեն օգոստոսի 29-ին եւ ռուս Սերգեյ Դեմչենկոյի (13-2-0, 10 ԿՕ) հետ կպայքարի WBO Intercontinental թափուր տիտղոսի համար:
Կարո Մուրատը ներկայումս «Sauerland Event» գերմանական պրոմոուտերական ընկերության կազմում է, նրա մարզիչը IBF վարկածով միջին քաշային կարգում չեմպիոն Արթուր Աբրահամի հանրահայտ մարզիչ Ուլի Վեգներն է: 25-ամյա բռնցքամարտիկը պրոֆեսիոնալ ռինգում 19 մենամարտ է անցկացրել, որոնցից 12-ն ավարտել է նոկաուտով:

21 Август 2009 - 15:53 AMT
Чемпион Европы в суперсреднем весе (76,2кг), армянский боксер Каро Мурат (Карен Мурадян), выступающий под флагом Германии, заявил, что для него нелегко было отказаться от пояса чемпиона Европы, но с другой стороны он принял верное решение.
«Я немного расстроен из-за своего европейского пояса, поскольку гордился своим чемпионским титулом. Но с другой стороны я счастлив подняться в весовой категории. Последние две недели я усердно работаю и придерживаюсь дисциплины. Я добился значительных успехов в супертяжелом весе. В моем активе победа над Габриелем Кампильо, который сейчас является чемпионом WBA. 1,79 – достаточно высокий рост для того, чтобы выступать в боле тяжелом дивизионе. Уверен, что мои удары станут мощнее», – цитирует Мурата fightnews.com
Свой первый поединок в новом весе Каро Мурат проведет 29 августа, когда он когда будет оспаривать с Сергеем Демченко (13-2-0, 10 КО) вакантный титул WBO Intercontinental.
По словам Мурата бой против Демченко в андеркарте поединка Хук – Рамирес будет первым хорошим испытанием в новом весе.