22 Օգոստոս 2009 - 13:27 AMT
Ադրբեջանի երիտասարդության եւ սպորտի նախարար Ազատ Ռագիոմովը եւ Ձյուդոյի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները կարող են այցելել Հայաստան` սեպտեմբերի 11-13-ը Երեւանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստական աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով:
«Այդ հարցը վերեւներում է որոշվում, եթե Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու որոշում կայացվի, ապա ազգային ֆեդերացիայի ղեկավարությունն ու ես կայցելենք Հայաստան` անվտանգության հարցերին ծանոթանալու նպատակով», – Ռագիմովին վկայակոչում է Day.az-ը:
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանը երաշխավորել է Երեւանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում ձյուդոյի Ադրբեջանի երիտասարդական հավաքականի անվտանգությունը: Սակայն առայժմ ադրբեջանական կողմի մասնակցության մասին վերջնական որոշում չի կայացվել:
Ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնությունը տեղի կունենա Երեւանում սեպտեմբերի11-13-ը: Տվյալ պահին 40 երկիր արդեն մասնակցության հայտ է ներկայացրել: Նախատեսվում է, որ Երեւան կժամանի շուրջ 500 մարդ:
Ադրբեջանը նույնպես առաջնությանը մասնակցելու հայտ է ներկայացրել, որի համաձայն Երեւան պետք է ժամանի 14 մարդուց բաղկացած պատվիրակություն, այդ թվում 8 մարզիկ:

22 Август 2009 - 13:27 AMT
Министр молодежи и спорта Азербайджана Азад Рагимов и представители Федерации дзюдо могут посетить Армению с целью ознакомления с подготовительными работами к чемпионату Европы, который пройдет в Ереване 11-13 сентября.
«Этот вопрос решается на верхах – если будет принято решение об участии на первенстве Европе, то руководство национальной федерации, и я посетим Армению для ознакомления с вопросами безопасности», – цитирует Рагимова Day.az
Министр отметил, что Армения дала гарантии безопасности азербайджанской молодежной сборной по дзюдо для участия в чемпионате Европы, который пройдет в Ереване. Но пока что окончательное решение об участии азербайджанской сборной не принято.
Молодежный чемпионат Европы по дзюдо пройдет в Ереване 11-13 сентября. На данный момент 40 стран уже подали заявки на участие в первенстве. Ожидается, что в Ереван прибудут около 500 человек.
Азербайджан также подал заявку на участие в чемпионате, согласно которой в Ереван должна приехать делегация в составе 14 человек, в том числе 8 спортсменов.