24 Օգոստոս 2009 - 08:03 AMT
Ավարտվել է Ֆուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 19-րդ փուլը, որում Հայաստանի գործող չեմպիոն Փյունիկը արտագնա խաղում հաղթանակ է տարել Կապանի «Գանձասարի» հանդեպ` 0:2 հաշվով: Հաղթանակից հետո Հայաստանի չեմպիոնը հավաքել է 44 միավոր եւ 7 միավորով պահպանել է հեռավորությունն իրեն հետապնդող «Միկայից»:
«Միկան», իր հերթին, նույնպես հաջող հանդիպում է անցկացրել` նույն հաշվով սեփական հարկի տակ հաղթելով «Ուլիսին»:
Մնացած երկու հանդիպումները խաղաղ ելք են ունեցել. «Արարատն» արտագնա հանդիպման ժամանակ չորրորդ ոչ ոքին է խաղացել առաջնությունում, այս անգամ «Բանանցի» հետ, իսկ «Շիրակն» ու «Կիլիկիան» մեկական գոլ են փոխանակել:

24 Август 2009 - 08:03 AMT
Завершился 19 тур чемпионата Высшей лиги Армении по футболу, в котором действующий чемпиона Армении “Пюник” одержал гостевую победу над капанским “Гандзасаром” со счетом 0:2. После этой победы чемпион Армении набрал 44 очко и сохранил отрыв в 7 очков от преследующей его аштаракской “Мики”.
“Мика”, в свою очередь, также провела удачную встречу, с тем же счетом одержав домашнюю победу над “Улисем”.
Остальные две встречи имели мирный исход: “Арарат” на выезде сыграл свою четвертую ничью в первенстве, на этот раз с “Бананцем”, а “Ширак” и “Киликия” обменялись по одному голу.