Թուրքիայիհավաքականըվերահաստատել է սեպտեմբերի 11-13 Երեւանում կայանալիքՁյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդներիառաջնության մասնակցության իրհայտը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Ձյուդոյի Հայաստանի ֆեդերացիան: Ինչպես նախկինում հաղորդվում էր, Թուրքիայի երիտասարդական հավաքականը նախնական կազմով առաջնությանը պետք է ներկայանար 5 տղա եւ 6 աղջիկ ձյուդոյիստներով:
Ձյուդոյի Թուրքիայի հավաքականի կազմը`
Կանանց հավաքական`
Շահին Էբրուն (44 կգ)
Չիբիր Դերյան (48 կգ)
Զեհիր Թաջբուն (52 կգ)
Կատիփողլու Բաշրան (63 կգ)
Տղամարդկանց հավաքական`
Շոռլի Փանջուն (73 կգ)
Բաշոլ Մեհեմետ Բարքինը (81 կգ)
Յազիչի Ֆեյյազը (100 կգ)
Թուրքիայի պատվիրակության կազմում հավաքականին ուղեկցելու են 5 մարզիչ, 1 մրցավար, 1 ձյուդոյի պաշտոնյա: Թեեւ Թուրքիայիազգայինհավաքականը 2000 թվականին նույնիսկ Օլիմպիական չեմպիոն է ունեցել, այնուամենայնիվ վերջին տարիների ցուցանիշներով հավաքականը ամենաբարձր հորիզոնականները չի զբաղեցնում ձյուդոյի վարկանիշային աղյուսակում:

Молодежная сборная Турции по дзюдо подтвердила заявку на участие в молодежном первенстве Европы, которое пройдет в Ереване 11-13 сентября 2009 года. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в Федерации дзюдо Армении. Как сообщалось ранее, молодежная сборная Турции предварительным составом на чемпионате должна была предстать 5 дзюдоистами, а в женском турнире должны были участвовать 6 спортсменок.
Состав сборной Турции по дзюдо:
Женская сборная:
Шагин Эбрун – (44 кг)
Чибир Дерян – (48 кг)
Зеир Таджбун – (52 кг)
Катипоглу Башран – (63 кг).
Мужская сборная:
Шорли Панджун – (73 кг)
Башол Мехмет Баркин – (81 кг)
Язичы Феййаз – (100 кг).
В составе турецкой делегацию в Армению приедут также 5 тренеров, судья и представитель Федерации дзюдо Турции. Несмотря на то, что национальная сборная Турции в 2000 году дала олимпийского чемпиона, тем не менее, согласно показателям последних лет не занимает самых высоких позиций в рейтинговой таблице дзюдо.