1 Սեպտեմբեր 2009 - 12:54 AMT
Վարդան Մինասյանը հրապարակեց ԱԱ-2010-ի նախընտրական փուլին մասնակցող Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմը
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը հրապարակեց այն ֆուտբոլիստների ցուցակը, ովքեր կնախապատրաստվեն սեպտեմբերի 5-ին եւ 9-ին կայանալիք 2010 թվականի Աշխարհի Գավաթի ընտրական փուլի Բոսնիայի եւ Հերցեգովինայի եւ Բելգիայի հավաքականների հետ հանդիպումներին:
Հայաստանի ազգային ընտրանին սեպտեմբերի 1-ից 8-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երեւանում: Թիմը կհանգրվանի «Ռեջինե» հյուրանոցում, իսկ մարզումները կացնակցնի «Փյունիկ» մարզադաշտում:
Հայաստան – Բոսնիա եւ Հերցեգովինա հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 5-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Երեւանի ժամանակով 20:00-ին: Այս խաղը կսպասարկի Հոլանդիայի մրցավարական բրիգադը` Էրիկ Բրամհարի գլխավորությամբ:
Իսկ Հայաստան – Բելգիա հավաքականների խաղը կկայանա սեպտեմբերի 9-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում Երեւանի ժամանակով 21:00-ին: Այս մրցավեճը կսպասարկի Մակեդոնիայի մրցավարական բրիգադը` Ալեքսանդար Ստավրեւի գլխավորությամբ:

1 Сентябрь 2009 - 12:54 AMT
Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян огласил состав сборной Армении на предстоящие 5 и 9 сентября матчи отборочного этапа чемпионата мира-2010 против сборных Боснии и Бельгии соответственно.
В предстоящих встречах армянская сборная вновь недосчитается своего основного голкипера Романа Березовского, который не полностью восстановился после травмы.
Сборная Армении с 1 по 8 сентября в Ереване проведет учебно-тренировочный сбор. Команда остановится в гостинице “Реджинэ”, а тренировки будет проводить на стадионе ФК “Пюник”.
Матч Армения – Босния состоится 5 сентября и начнется в 20.00 по ереванскому времени. Этот матч обслужит голландская бригада арбитров во главе с главным судьей Эриком Брахманом. А 9 сентября в 21.00 армянская дружина проведет свою вторую сентябрьскую встречу против бельгийской сборной. Главный рефери матча – македонский арбитр Александр Ставрев.