1 Սեպտեմբեր 2009 - 14:17 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է hանրաճանաչ պրոմոութեր Գերի Շոուին, ով նաեւ բռնցքամարտի գերթեթեւ քաշային կարգում (մինչեւ 49 կգ, IBF, WBC, WBA) աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի պրոմոութերն է: Զրույցին մասնակցել են նաեւ Վիկ Դարչինյանը եւ ԱԺ պատգամավոր, ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամլո ծառայությունը:
Գերի Շոուն Հանրապետության նախագահին տեղեկացրել է, որ մտադիր է հաջորդ տարվա գարնանը Հայաստանում կազմակերպել Վիկ Դարչինյանի մենամարտերից մեկը` նշելով, որ Հայաստանում դեռեւս պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի մարտեր չեն անցկացվել:
Ողջունելով գաղափարը` նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ծրագրի իրականացմանը: Երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ այն մեծ հաճույք կպատճառի պրոֆսիոնալ բռնցքամարտի բազմաթիվ երկրպագուներին, ինչպես նաեւ Հայաստանը եւս մեկ անգամ աշխարհին ներկայացնելու լավ առիթ կլինի:

Президент Армении Серж Саргсян 31 августа принял известного промоутера Гари Шоу, который является также промоутером абсолютного чемпиона мира в наилегчайшем весе (до 49 кг. IBF, WBC, WBA) армянского боксера Вахтанга Дарчиняна. На встрече также присутствовали сам Дарчинян и президент Национального Олимпийского комитета Гагик Царукян. Об этом сообщает пресс-служба аппарата президента РА.
Гари Шоу сообщил главе армянского государства, что весной будущего года один из поединков Дарчиняна намерен организовать в Армении, где доселе не проводились профессиональные бои.
Серж Саргсян, в свою очередь, одобрил идею Шоу, выразив готовность в содействии реализации данной инициативы. Глава РА также выразил уверенность в том, что такое событие доставит большое удовольствие многим любителям профессионального бокса, а также представится еще один шанс для того, чтобы представить Армению мировому обществу.