Այսօր Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիան հրապարակել է Երեւանում` Կ.Դեմիրճյանի անվ. ՄՀՀ-ում 2009թ. սեպտեմբերի 11-13-ը կայանալիք ձյուդոյի մինչեւ 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի կանանց ու տղամարդկանց հավաքականների վերջնական ցուցակը:
Այդպիսով, տղամարդկանց առաջնությանը Հայաստանը կներկայանա ութ մարզիկներով, իսկ կանանց առաջնությանը` 6, այլ ոչ թե 5, ինչպես նախկինում էր ծրագրված. 52 կգ քաշային կարգում հայտագրվել է Ասյա Լալազարյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայից, որոշ մասնակից երկրների ներկայացրած ցուցակները եւ պատվիրակության կազմերը դեռեւս վերջնականապես չեն հստակեցվել: Ուստի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության մասնակիցների հստակ թիվը կորոշվի մոտ օրերս:

1 Сентябрь 2009 - 14:51 AMT
Сегодня Федерация дзюдо Армении огласила окончательный состав молодежной сборной Армении по дзюдо на чемпионат Европы до 20 лет, который пройдет в СКК имени К. Демирчяна Ереване 11-13 сентября 2009 года.
Таким образом, на мужской турнир Армения предстанет восемью дзюдоистами, а в женском примут участие 6 спортсменок, а не 5, как ранее было запланировано: в весовой категории 52 кг заявлена Ася Лалазарян.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении, некоторые страны не уложились в намеченные сроки и пока окончательно не подтвердили состав своих делегаций. И поэтому точное число участников молодежного чемпионата Европы определится в ближайшие дни.