Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ» երիտասարդական կազմի մարզիկ եւ Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականի փոխկապիտան 18-ամյա Նիկա Պիլիեվը հրաժարվել է երկարացնել պայմանագիրը «Ժելեզնոդորոժնիկների» հետ եւ անցել «ՑՍԿԱ», հաղորդում է պաշտոնական «Լոկո» կայքը:
Հիշեցնենք, որ Պիլիեվը օգոստոս ամսին նախնական պայմանագիր էր ստորագրել Հայաստանի չեմպիոն «Փյունիկի» հետ, եւ իր որոշումը հաստատելու դեպքում 18 տարեկան ֆուտբոլիստը կարող էր մասնակցության հայտ ներկայացնել Հայաստանի առաջնությանը միայն առաջիկա ձմեռային տրանսֆերային պատուհանից հետո:
Բանակայինները սկսեցին ակտիվ հետաքրքրվել 18-ամյա մարզիկով, երբ նա փայլուն կերպով իրեն ցուցաբերեց Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականում` վերջին Գրանատկինի Մեմորիալում` մայիսին:
Նշենք, որ այս սեզոնում Պիլիեվը անցկացրեց 15 հանդիպում երիտասարդ թիմերի առաջնությունում եւ հարվածեց երեք գոլ: «Լոկոմոտիվի» հիմնական կազմում երիտասարդ մարզիկը խաղաց միայն մեկ անգամ` «Տռեկի» հետ մենամարտի ավարտից 5 րոպե առաջ դուրս գալով փոխարինման (4:0):

1 Сентябрь 2009 - 15:59 AMT
Игрок молодежного состава московского “Локомотива” и вице-капитан юношеской сборной России 18-летний Ника Пилиев, отказавшийся продлевать контракт с железнодорожниками, перешел в ЦСКА, сообщает официальный сайт “Локо”.
Напомним, что Пилиев в августе подписал предварительный контракт с чемпионом Армении “Пюником”, и в случае подтверждения своего решения 18-летний футболист мог быть заявлен на участие в первенстве Армении лишь после предстоящего зимнего трансферного окна.
Армейцы стали активно интересоваться 18-летним хавбеком, блестяще проявившим себя в составе юношеской сборной России на последнем Мемориале Гранаткина, в мае.
Отметим, что в этом сезоне Пилиев провел 15 встреч в чемпионате молодежных команд и забил три гола. За основу “Локомотива” молодой игрок сыграл лишь однажды, выйдя на замену за пять минут до конца поединка с “Тереком” (4:0).