Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆլեմինգ Սերիցլեւն ուսումնամարզական հավաքի է հրավիրել եւս երեք ֆուտբոլիստների, ովքեր կնախապատաստվեն սեպտեմբերի 4-ին կայանալիք 2011 թվականի Եվրոպայի երիտասարդական առանության ընտրական փուլի Հայաստան – Շվեյցարիա հանդիպմանը:
Հայաստանի երիտասարդականին են միացել «Բանանցի» պաշտպաններ Գրիշա Խաչատրյանն ու Հովհաննես Համբարձումյանը եւ «Ուլիսի» կիսապաշտպան Նարեկ Դավթյանը:
Վնասվածքի պատճառով Հայաստան – Շվեյցարիա հանդիպմանը չի կարողանա մասնակցել «Բանանցի» կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը:
Հայաստան – Շվեյցարիա երիտասարդական հավաքականների խաղը տեղի կունենա սեպտեմբերի 4-ին Երեւանի «Միկա» մարզադաշտում եւ կսկսվի երեւանյան ժամանակով ժամը 17:00-ին:

3 Сентябрь 2009 - 16:45 AMT
Главный тренер молодежной сборной Армении по футболу датчанин Флеминг Серицлев в ходе учебно-тренировочного сбора пригласил еще трех футболистов, которые будут готовиться к домашнему матчу в рамках отборочного этапа чемпионата Европы-2011 против швейцарских сверстников.
Таким образом, к сборной присоединились защитник «Бананца» Гриша Хачатрян, Оганес Амбарцумян и полузащитник «Улиса» Нарек Давтян.
Но не обошлось без потерь – из-за травмы в предстоящем матче не примет участия полузащитник «Бананца» Артак Дашян.
Встреча молодежных сборных Армении и Швейцарии состоится 4 сентября на стадионе «Мика» в Ереване и начнется в 17.00 по ереванскому времени.