5 Սեպտեմբեր 2009 - 05:54 AMT
Սյուզի Քենտիկյան. Ես կկարողանամ պաշտպանել իմ «Killer Queen» տիտղոսը, լինի դա նոկաուտով կամ առանց դրա
Հայ մարզուհի, թեթեւագույն քաշային կարգում պրոֆեսիոնալ կանանց շրջանում WBA եւ WIBF վարկածներով աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Սյուզաննա Քենտիկյանը (Killer Queen) իր տիտղոսները կպաշտպանի հոկտեմբերի 10-ին WIBF վարկածով աշխարհի անպարտ չեմպիոն, գերմանացի Յուլիա Սախինի (20-0, 2 նոկաուտ) դեմ մենամարտում: Առաջիկա մենամարտի կապակցությամբ «թագուհի-մարդասպանը» հայտարարել է, որ ցանկացած դեպքում կկարողանա պաշտպանել իր այդ տիտղոսը, լինի դա նոկաուտով կամ առանց դրա:
«Ես լավ եմ ճանաչում Յուլիա Սախինին, մենամարտելու նրա ոճը: Նա պարտություն չկրած չեմպիոն է թեթեւագույն քաշային կարգում, շատ ճկուն եւ արագաշարժ մարզիկ է, սակայն ես էլ եմ այդպիսին: Իսկ իմ հարվածներն ավելի ուժեղ են: Եթե ես նույնիսկ առանց նոկաուտի հաղթեմ, ապա ինձ միեւնույն է կկոչեն «Killer Queen»: Ես լավ եմ պատրաստվել այս մենամարտին եւ կշարունակեմ նույն ոգով, քանի որ առաջիկա մենամարտը խոստանում է ծանր լինել»,-մեջբերում է Քենտիկյանին boxing.de-ն:
Հիշեցնենք, որ Քենտիկյան-Սախին մենամարտը կանցնի Ռոստոկ քաղաքում բռնցքամարտի շոուի շրջանակներում` Universum Box-Promotion-ի կազմակերպմամբ:

Армянская спортсменка, двукратная чемпионка мира в весе «мухи» (до 51 кг) среди женщин-профессионалов по версиям WBA и WIBF Сюзанна Кентикян (Killer Queen) следующую защиту своих титулов проведет 10 октября против непобедимой чемпионки мира по версии WIBF немки Юлии Сахин (20-0, 2 нокаута). В связи с предстоящим поединком “Королева убийца” заявила, что она в любом случае сумеет отстоять свое прозвище, будь то нокаутом или без.
“Я хорошо знаю Юлию Сахин, ее стиль ведения боя всем хорошо знаком. Она непобедимая чемпионка в наилегчайшей весовой категории, очень гибкая и быстрая спортсменка, но я тоже такая. И мои удары мощнее. Если даже я одержу победу без нокаута, то мое прозвище все равно останется “Королева убийца”. Я интенсивно готовилась к этому бою и буду продолжать в том же духе, поскольку предстоящий бой обещает быть очень трудным”, – приводит слова Кентикян boxing.de.
Напомним, что поединок Кентикян-Сахин пройдет в рамках боксерского шоу в городе Росток при организации Universum Box-Promotion.