8 Սեպտեմբեր 2009 - 05:54 AMT
Բելգիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆրանկ Վերկոտերենը հայտարարել է, որ իր թիմը պատրաստվում է հաղթել ՀՀ հավաքականին` ուշքի գալու համար Իսպանիայի թիմից կրած ջախջախիչ պարտությունից: Նրա խոսքերով, չնայած նրան, որ Բելգիայի հավաքականը դուրս մնաց փլեյ-օֆի ուղեգրերի համար մրցավազքից, նրա սաները կանեն հնարավորը սեպտեմբերի 9-ին Հայաստանի հավաքականի հետ արտագնա խաղում:
«ՀՀ հավաքականի դեմ խաղը կարեւոր է բելգիական ֆուտբոլի ապագայի համար: Այս խաղում վատ արդյունքն անընդունելի է: Մենք պետք է մտածենք մեր հեղինակության մասին,-ասել է Վերկոտերենը:-Ես չեմ կարծում, որ «Անդերլեխտի» ու «Ստանդարտի» խաղացողների միջեւ կան ներքին տարաձայնություններ: Խաղացողները պարտավոր չեն լինել լավագույն ընկերներ, սակայն դաշտում պետք է պատրաստ լինեն սատարել միմյանց: Մեր խաղացողները բավական պրոֆեսիոնալ են, դա հասկանալու համար»,-մեջբերում է Վերկոտերենին goal.com-ը:
Հիշեցնենք, որ 2010թ. Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 7 խաղերում Բելգիայի հավաքականը հավաքել է ընդամենը 7 միավոր եւ կորցրել է խմբից դուրս գալու բոլոր շանսերը:

Главный тренер сборной Бельгии Франк Веркотерен заявил, что его команда собирается оправится после разгрома от сборной Испании (0:5), победив сборную Армении. По его словам, несмотря на то, что сборная Бельгии выбыла из гонки за путевку в плей-офф, его подопечные сделают все возможное в предстоящем выездном матче против сборной Армении 9 сентября.
“Матч против Армении является важным для будущего бельгийского футбола. Плохой результат в этом мачте неприемлем. Мы должны думать о нашей репутации, – сказал Веркотерен, – Я не думаю, что между игроками “Андерлехта” и “Стандарда” есть внутренние разногласия. Игроки не обязаны быть лучшими друзьями, но на поле они должны быть готовы стоять друг за друга. Наши игроки достаточно профессиональны, чтобы понять это”, – цитирует Веркотерена goal.com
Напомним, что сборная Бельгии в 7 играх группового раунда отборочного этапа чемпионата мира 2010 набрала всего 7 очков и потеряла все шансы на выход из группы.