8 Սեպտեմբեր 2009 - 14:41 AMT
Հայ սուսերամարտիկներ Միքայել Ղազարյանը, Արկադի Մուրադյանը եւ Էդգար Ավետիսյանը մարզիչ Ալեքսանդր Նավասարդյանի ղեկավարությամբ սեպտեմբերի 28-ին կմեկնեն Թուրքիա, որտեղ Անթալիայում սեպտեմբերի 30-ից մինչեւ հոկտեմբերի 8-ը կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը: Այժմ հայ սուսերամարտիկներն ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում, որը մեկնարկել է սեպտեմբերի 7-ին եւ կտեւի մինչեւ մեկնումը Թուրքիա:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի Սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, եթե հայ սուսերամարտիկները կարողանան դուրս գալ 1/16-րդ եզրափակիչ, ապա դա հաջողությունկլինի:
«Այժմ անիմաստ է հույսեր կապել մրցանակային տեղերի հետ: Մեզ համար լավագույն տարբերակը 1/16րդ եզրափակիչն է», – ասաց Մադոյանը:
Մադոյանը նաեւ նշեց, որ հոկտեմբերի 27- 29 Հայաստանի հավաքականը Քութայիսիում ութ հոգանոց կազմով կմասնակցի Վրաստանի բաց առաջնությանը: Հայ սուսերամարտիկների հետ միասին բաց առաջնությանը կմասնակցեն նաեւ Վրաստանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի մարզիկները:

8 Сентябрь 2009 - 14:41 AMT
Армянские фехтовальщики на шпагах Микаель Казарян, Аркадий Мурадян и Эдгар Аветисян под руководством тренера Александра Навасардяна 28 октября отбудут в Турцию, где в Анталии с 30 сентября по 8 октября примут участие в чемпионате мира. На данный момент армянские фехтовальщики проводят учебно-тренировочный сбор, который стартовал 7 сентября и продлится вплоть до отбытия в Турцию.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, если армянские спортсмены сумеют пробиться в 1/16 финала, то это будет успех.
«На призовые места сейчас бессмысленно надеяться. Для нас оптимальный вариант – это 1/16 финала. В первенстве мира обычно принимают участие 140-150 спортсменов, и место в числе первых 32 спортсменов для наших фехтовальщиков будет успехом», – сказал Мадоян.
Мадоян также отметил, что 27-29 октября в Кутаиси сборная Армении по фехтованию в составе 8 спортсменов примет участие в открытом первенстве Грузии. Компанию армянским спортсменам составят фехтовальщики из Грузии, Турции и Азербайджана.