8 Սեպտեմբեր 2009 - 15:54 AMT
Ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնություն. Հայաստան առաջինը ժամանել է Իսրայելի հավաքականը, երեկոյան կժամանեն ադրբեջանցիները
Իսրայելի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը այսօր ժամանել է Երեւան, որտեղ սեպտեմբերի 11-ից 13-ը կմասնակցի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը (մինչեւ 20 տարեկան): Իսրայելի հավաքականըառաջնությունում կներկայացնեն հինգ մարզիկներ, այդ թվում երկու աղջիկներ: Իսկ Իսրայելի պատվիրակությունը բաղկացած է ինը հոգուց:
Այսօր Երեւանի ժամանակով 21:30 Բաքու – Թբիլիսի – Երեւան չվերթով Հայաստան է ժամանելու Ադրբեջանի 15 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը, այդ թվում` հինգ մարզիկ:
Առաջնությունում Ադրբեջանի հավաքականը ներկայացնելու են Իլհար Մուշքիեվը (55կգ), Ռասիմ Ասադուլլաեվը (60կգ), Ֆագան Էմինողլուն (66կգ), Ռամին Գուռբանովը (81կգ) եւ Էլմար Գասիմովը (100կգ): Իսկ կգլխավորի Ադրբեջանական պատվիրակությունը անձամբ Ադրբեջանի աշխատանքի եւ սոցիալական պաշտպանության նախարարի եւ այդ երկրի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆիզուլի Ալեքպերովի հարազատ եղբայր Էլշադ Ալեքպերովը:
Ադրբեջանի պատվիրակությունը կհանգրվանի «Կոնգրես» հյուրանոցում` Երեւանում, հենց նույն հյուրանոցում են հանգրվանելու նաեւ Իսրայելի եւ Թուրքիայի հավաքականները:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցելու նպատակով Երեւան կժամանեն պատվիրակություններ 40 երկրներից, որոնցից ամենամեծը կլինի վրացականը` 28 հոգանոց կազմով, իսկ ամենափոքրը` ալբանականը (ընդամենը 2 հոգի):

Молодежная сборная Израиля по дзюдо сегодня прибыла в Ереван, где с 11 по 13 сентября примет участие в молодежном первенстве Европы (до 20 лет). Сборную Израиля на первенстве будут представлять 5 спортсменов, в том числе 2 девушки. А состав израильской делегации насчитывает 9 человек.
Сегодня в 21:30 по ереванскому времени в Армению маршрутом Баку-Тбилиси-Ереван прибудет азербайджанская делегация в составе 15 человек, в том числе 5 спортсменов.
Сборную Азербайджана на первенстве будут представлять Ильгар Мушкиев (55 кг), Расим Асадуллаев (60 кг), Фаган Эминоглу (66 кг) Рамин Гурбанов (81 кг) и Эльмар Гасымов (100 кг). А возглавит делегацию родной брат министра труда и социальной защиты Азербайджана и президента федерации дзюдо страны Физули Алекперова Эльшад Алекперов.
Делегация Азербайджана остановится в гостинице «Конгресс» в Ереване – там же, где расположились израильтяне, и остановится турецкая сборная.
Напомним, что в Ереван на молодежный чемпионат мира приедут делегации из 40 стран, самая большая из которых будет грузинская делегация, в чей состав вошли 28 человек, а самая маленькая делегация прибудет из Албании (всего 2 человека).