Սեպտեմբերի 15-ին Թուրքիայի հյուսիս-արեւելքում, Էրզինջան քաղաքից 10 կմ հեռավորության վրա ավտովթար է տեղի ունեցել` Ստամբուլից եկող ուղեւորատար ավոտբուսը դուրս է եկել իր գծից եւ դիմահար բախվել է «Տոյոտա» մակնիշի ջիպի հետ: Մեքենայի բոլոր վեց ուղեւորները տեղում մահացել են:
Ինչպես պարզվեց հետագայում, ջիպում էին գտնվում ՀՀ տափողակով հոկեյի ֆեդերացիայի նախագահ Կարեն Խաչատրյանը (41տարեկան), նրա կինը Գայանե Հարությունյանը (40 տարեկան) եւ որդին (18 տարեկան), ինչպես նաեւ Վրաստանի քաղաքացիներ Լաշա Ցագարեիշվիլին (41 տարեկան) եւ Տեո Բերձենիշվիլին (42 տարեկան): Ջիպի ղեկին էր Վրաստանի հոկեյի ֆեդերացիայի նախագահ Դենիս Դավիդովը (40 տարեկան):

15 Сентябрь 2009 - 20:52 AMT
15-го сентября на северо-востоке Турции, в 10 километрах от города Эрзинджан произошло ДТП: пассажирский автобус, ехавший из Стамбула, свернул на встречную полосу, в результате чего произошло столкновение с внедорожником марки “Тойота”. Все шесть пассажиров внедорожника скончались на месте.
Как выяснилось впоследствии, в джипе находился президент Федерации по хоккею с шайбой Армении Карен Хачатрян (41 год), его супруга Гаяне Арутюнян (40 лет) и сын Левон Хачатрян (18 лет), а также граждане Грузии Лаша Цагарешвили (41 год) и Тео Бердзенишвили (42 года). За рулем автомобиля был президент Федерации Грузии по хоккею с шайбой Денис Давыдов (40 лет).