Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը նախապատրաստվում է սեպտեմբերի 21-27-ը կայանալիք աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա Դանիայի Հերնինգ քաղաքում: Հայ մարզիկները Դանիա կմեկնեն միայն սեպտեմբերի 23-ին, քանի որ մրցաշարը մեկնարկում է 25-ին: Իսկ մինչ այդ կպատրաստվեն առաջնությանն Երեւանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել է ՀՀ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը, իր սաները գտնվում են լավ մարզավիճակում եւ ամեն ինչ կանեն, արժանի ելույթ ունենալու համար:
«Մեր հավաքականն այս տարի մասնակցել է երկու պաշտոնական մրցաշարի` փետրվարին աշխարհի գավաթի առաջնությանը, որտեղից մենք բերեցինք 3 բրոնզե մեդալ եւ Եվրոպայի առաջնությանը ապրիլին, որտեղ նվաճեցինք 2 ոսկե մեդալ: Իսկ այժ տղաները պատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը: Բոլորը գտնվում են գերազանց մարզավիճակում, մնացածը կախցված է յուրաքանչյուրի անհատական մոտեցումից, ես ի նկատի ունեմ հոգեբանական պատրաստվածությունը: Եթե նրանք դրասեւորեն իրենց բոլոր ուժեղ հատկությունները, ապա կհասնեն հաջողության: Յուրի Պատրիկեեւը վնասվածք է ստացել արմունկի հատվածում, սակայն այն լուրջ չէ, եւ նա պատրաստ կլինի առաջնության: Ինչ վերաբերում է իմ սպասելիքներին, ես գերադասում եմ կանխատեսումներ չանել, աչքով չտալու համար»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:

18 Сентябрь 2009 - 06:01 AMT
Сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к предстоящему с 21 по 27 сентября чемпионату мира, который пройдет в датском городе Хернинг. Армянские классики отбудут в Данию лишь 23 сентября, поскольку турнир среди борцов греко-римского стиля стартует 25 числа. А до этого будут продолжать готовиться к первенству в Ереване. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян, его подопечные находятся в отличной форме и сделают все, чтобы выступить достойно.
“Наша сборная в этом году участвовала в двух официальных турнирах – в розыгрыше Кубка мира в феврале, откуда мы привезли 3 бронзы и в чемпионате Европы в апреле, где завоевали 2 золотые медали. А сейчас ребята готовятся к первенству мира. Все находятся в отличной спортивной форме, остальное зависит от индивидуального подхода каждого из них, я имею ввиду психологическую готовность. Если они проявят все свои сильные качества, то добьются положительного результата. У Юрия Патрикеева травма в локтевой области, но она несерьезная, и он будет готов к первенству. Что касается моих ожиданий, то я предпочитаю не прогнозировать, дабы не сглазить”, – сказал Джулфалакян