23 Սեպտեմբեր 2009 - 12:48 AMT
Ռոման Բերեզովսկին Հայաստանի հավաքական է հրավիրվել Իսպանիայի եւ Թուրքիայի հավաքականների հետ հանդիպումներին մասնակցելու
«Խիմկի» ՖԱ դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին ԱԱ-2010 նախընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականի կազմում կմասնակցի հոկտեմբերի 10-ին եւ 14-ին կայանալիք հանդիպումներին` Իսպանիայի եւ Թուրքիայի հավաքականների հետ համապատասխանաբար: Այդ մասին հաղորդում է պոդմոսկովյան ակումբի պաշտոնական կայքը:
Սեպտեմբերի 10-ին եւ 14-ին Հայաստանի հավաքականը ԱԱ-2010 նախընտրական փուլի շրջանակներում հանդիպումներ կանցկացնի Իսպանիայի եւ Թուրքիայի հավաքականների հետ համապատասխանաբար:
Բերեզովսկին ԱԱ-2010 նախընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականի վերջին հանդիպումներին` Բոսնիայի եւ Բելգիայի հավաքականների դեմ, չի մասնակցել: Երկու դեպքում էլ պատճառը վնասվածքն է եղել: Այդ հանդիպումներում Բերեզովսկուն փոխարինել է «Ուլիսի» դարպասապահ Գեւորգ Կասպարովը:

Голкипер ФК “Химки” Роман Березовский вызван в национальную сборную Армении, которая 10-го и 14-го октября проведет отборочные матчи Чемпионата Мира-2010 против сборных команд Испании и Турции. Об этом сообщает официальный сайт подмосковного клуба.
5 и 9 сентября сборной Армении в Ереване предстоит сыграть отборочные матчи Чемпионата Мира – 2010 против сборных команд Боснии и Бельгии соответственно.
Березовский в последних двух играх сборной Армении в рамках отборочного этапа ЧМ-2010 против сборных Боснии и Бельгии участия не принимал. В обоих случаях причиной послужила травма. В этих играх Березовского заменял голкипер «Улиса» Геворг Каспаров.