24 Սեպտեմբեր 2009 - 20:39 AMT
«Փյունիկ»-ի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը Հակոբ Տոնոյանի անվան Հայաստանի սուպերգավաթի խաղի ավարտից անմիջապես հետո, որի ժամանակ նրա սաներն «Արարատ»-ին զիջել էին 1:2 հաշվով, մեկնաբանել է իր սաների խաղը եւ բացատրել պատճառը, թե ինչու էր «Փյունիկ»-ն այդպիսի կարեւոր խաղին մասնակցել երկրորդ կազմով:
«Խաղը լարված էր, բայց, միեւնույն ժամանակ, հետաքրքիր: Ես շատ գոհ եմ մեր թիմի երիտասարդ ֆուտբոլիստների խաղով: Իհարկե եղել են մարտավարական եւ դիրքային սխալներ, սակայն դա բնական է այդպիսի խաղի համար: Մենք դաշտ էինք դուրս եկել երկրորդ կազմով, քանի որ ՀՖՖ-ն չէր տեղափոխել Հայաստանի առաջնության 23-րդ փուլի հանդիպումը «Ուլիսի» հետ: Բացի դրանից, հիմնական կազմի վեց ֆուտբոլիստի հաշվին գրանցվել է երկուական դեղին քարտ, եւ ես որոշեցի ռիսկի չդիմել, քանի որ առաջիկա հանդիպումը շատ մեծ կարեւորություն ունի մեր համար», – նշել է Մինասյանը:
«Փյունիկ»-ի կազմը Հայաստանի սուպերգավաթի խաղին.
Դարպասապահ. Էդվարդ Հովհաննիսյան;
Պաշտպաններ` Արտակ Եդիգարյան, Արթուր Յուսպաշյան, Վահե Կասաբոլյան, Արտակ Անդրիկյան;
Կիսապաշտպաններ` Արամ Հովսեփյան, Գագիկ Պողոսյան, Կամո Հովհաննիսյան, Նորայր Սահակյան;
Հարձակվողներ` Մարկոս Պիցելի, Ալբերտ Հովակիմյան:
Պահեստայիններ` Գրիգոր Մելիքսեթյան (դարպասապահ), Հայկ Չիլինգարյան, Գեւորգ Խաչատրյան, Անդրանիկ Կարապետյան, Տիգրան Վարդանյան, Սեդրակ Շահբազյան, Խորեն Մանուչարյան:

24 Сентябрь 2009 - 20:39 AMT
Главный тренер «Пюника» Вардан Минасян сразу по окончанию матча за Суперкубок Армении имени Акопа Тонояна, в котором его подопечные уступили «Арарату» со счетом 1:2, прокомментировал игру своих подопечных и объяснил причину, по которой «Пюник» вышел на такую важную игру вторым составом.
«Игра получилась напряженной, но в то же время интересной. Я очень доволен игрой молодых футболистов нашей команды. Были конечно тактические и позиционные ошибки, но это естественно для такой игры. Мы вышли на поле вторым составом, поскольку ФФА не перенесла матч 23 тура первенства Армении против «Улиса». Кроме того, у шести футболистов основного состава на счету по два горчичника, и я решил не рисковать, поскольку предстоящая встреча имеет очень важное значение для нас», – отметил Минасян
Состав «Пюника» на матч за Суперкубок Армении:
Голкипер: Эдвард Оганесян;
Защитники: Артак Едигарян, Артур Юспашян, Ваге Касабоглян, Артак Андрикян,
Полузащитники: Арам Овсепян, Гагик Погосян, Камо Оганесян, Норайр Саакян,
Нападающие: Маркос Пиццелли, Альберт Овакимян.
Запасные: Григор Меликсетян (голкипер), Айк Чилингарян, Геворг Хачатрян, Андраник Карапетян, Тигран Варданян, Седрак Шахбазян, Хорен Манучарян