«Բուրսասպորի» երկրպագուները, ովքեր Թուրքիայում ֆուտբոլի ամենամոլի երկրպագուներից են, պատրաստվում են ԱԱ-2010 Թուրքիայի եւ Հայաստանի հավաքականների միջեւ Բուրսայում կայանալիք նախընտրական հանդիպմանը:
Երկրպագուների խմբերը ընդհանուր որոշման են եկել` մարզադաշտի բոլոր տրիբունաները ծածկել ադրբեջանական եւ թուրքական դրոշներով:
«Դա լավ ուղերձ կլինի ողջ աշխարհին, որ մենք մեկ ազգ ենք եւ երկու պետություն»,- «Բուրսասպորի» երկրպագուների խմբերից մեկի հաղորդագրությունն է մեջբերում azerisport.com-ը:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 14-ին Բուրսայում` Աթաթուրթի անվան մարզադաշտում, եւ կսկսվի երեւանյան ժամանակով 23:00-ին:

26 Сентябрь 2009 - 11:50 AMT
Фанаты «Бурсаспора», которые являются одними из самых горячих футбольных болельщиков в Турции, готовятся к отборочному матчу ЧМ-2010 между сборными Турции и Армении в Бурсе.
Фанатские группы пришли к общей идее покрыть все трибуны стадиона азербайджанскими и турецкими флагами.
«Это будет хорошим обращением ко всему миру, что мы одна нация и два государства», – передает сообщение одной из фанатской групп «Бурсаспора» azerisport.com.
Напомним, что матч Турция-Армения состоится 14 октября в Бурсе на стадионе имени «Ататюрка» и начнется в 23.00 по ереванскому времени.