Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը` Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ, հրապարակեց հավաքականի ընդլայնված ցուցակը, որը կնախապատրաստվի 2010թ. Աշխարհի գավաթի խաղարկության Իսպանիայի եւ Թուրքիայի հետ ընտրական հանդիպումներին:
Հոկտեմբերի 6-ից 12-ը Հայաստանի ընտրանին Երեւանում կանցկացնի ուսումնա-մարզական հավաք: Թիմը կհանգրվանի «Ռեժինե» հյուրանոցում, իսկ մարզումները կանցկացվեն «Փյունիկ» ՖԱ-ի եւ «Հանրապետական» մարզադաշտերում:
Առաջիկա հավաքին հայկական հավաքականին կմիանա Ռոման Բերեզովսկին, որը վնասվածքի պատճառով բաց թողեց նախընտրական հանդիպումները Բոսնիայի եւ Բելգիայի հավաքականների դեմ:
Հայաստան-Իսպանիա հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 10-ին Երեւանում` «Հանրապետական» մարզադաշտում եւ կմեկնարկի երեւանյան ժամանակով 20:00-ին: Իսկ հոկտեմբերի 14-ին հայկական ընտրանին իր երկրորդ հանդիպումը կանցկացնի Թուրքիայի հավաքականի հետ: Այս հանդիպումը կմեկնարկի երեւանյան ժամանակով 23:00-ին Բուրսայում` Աթաթուրքի անվան մարզադաշտում:

29 Сентябрь 2009 - 12:28 AMT
Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян огласил расширенный состав сборной Армении, который будет готовиться к предстоящим 10 и 14 октября матчам отборочного этапа чемпионата мира-2010 против сборных Испании и Турции соответственно.
Сборная Армении с 6 по 12 октября в Ереване проведет учебно-тренировочный сбор. Команда остановится в гостинице «Реджина», а тренировки будет проводить на стадионе ФК “Пюник” и «Республиканский».
На предстоящий сбор к сборной Армении присоединится голкипер Роман Березовский, который из-за травмы пропустил сентябрьские отборочные матчи против сборных Боснии и Бельгии.
Матч Армения – Испания состоится 10 октября в Ереване на «республиканском» стадионе и начнется в 20.00 по ереванскому времени. А 14 октября армянская дружина проведет свою вторую встречу против сборной Турции на выезде. Матч начнется в 23.00 по ереванскому времени на стадионе имени «Ататурка» в Бурсе.