Միջին քաշային կարգում IBF վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը իր կարծիքն է հայտնել «Super six world boxing classic» մրցաշարի մասին եւ պատմել է «Մայք Թայսոն» անունով իր նոր շան մասին:
«Ես շատ եմ կարոտում իմ նոր շանը: Նա ընդամենը 8 ամսեկան է եւ ես նրան, ցավոք, չեմ վերցրել հետս: Ես իմ բոլոր տնային կենդանիներին «Մայք Թայսոն» էի անվանում»,-ասել է Աբրահամը` հավելելով, որ հենց Թայսոնի փայլուն մենամարտերն են նրա համար բռնցքամարտով զբաղվելու լավագույն խթանը հանդիսացել, եւ նա ցանկանում է նույնքան հաջողակ լինել ռինգում, որքան իր կուռքը:
Բեռլինում առաջիկա մրցաշարի վերաբերյալ Աբրահամը հայտարարել է, որ այնտեղ չկան թույլ բռնցքամարտիկներ եւ լավագույնները դուրս են գալու լավերի դեմ:
«Ինձ համար երազանք է եղել մասնակցել «Showtime» մրցաշարին: Այդ մրցաշարից հետո ես հայտնի կդառնամ ողջ աշխարհում: Ես կուրախացնեմ ոչ միայն իմ այստեղի, այլ նաեւ Ամերիկայի երկրպագուներին: Ես սիրում եմ Ամերիկան: Դա հիանալի երկիր է: Այնտեղ կարելի է հասնել ամեն ինչի եւ ես ցանկանում եմ մեծ մենամարտեր անցկացնել այդ երկրում, իսկ «Super six world boxing classic» մրցաշարը նպատակին հասնելու իմ առաջին քայլը կլինի», մեջբերում է Աբրահամի խոսքերը Fightnews.com-ը:
Այս պահի դրությամբ Զիննովիցեի (Գերմանիա) մարզական ճամբարում Աբրահամը նախապատրաստվում է Ջերմեն Թեյլորի հետ մենամարտին: Հիշեցնենք, որ այդ բռնցքամարտիկների հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին Բեռլինում եւ կանցնի «Showtime» մրցաշարի առաջին շրջանի շրջանակներում:

29 September 2009 - 19:53 AMT
Экс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF армянский боксер Артур Абрахам поделился мнением о предстоящем турнире «Super six world boxing classic», и рассказал о своей новой собаке по кличке «Майк Тайсон».
«Я очень скучаю по своей новой собаке. Ему всего 8 месяцев и я его, к сожалению не взял с собой в тренировочный лагерь. Я всем своим домашним животным давал кличку Майк Тайсон», – сказал Абрахам, добавив, что именно блестящие бои Тайсона послужили главным стимулом для него заняться боксом, и он хочет быть таким же успешным на ринге, каким был его кумир.
По поводу предстоящего турнира в Берлине Абрахам заявил, что в нем нет слабых боксеров и лучшие будут выходить на ринг против лучших.
«Для меня было мечтой принять участие в турнире «Showtime». После этого турнира я буду известен на весь мир. Я буду радовать не только своих местных поклонников, но и в Америке будут с интересом следить за моими поединками. Я люблю Америку. Это прекрасная страна. Там можно добиться всего и я хочу провести великие бои в этой стране, а турнир «Super Six..» будет первым шагом к моей цели», приводит слова экс-чемпиона мира в среднем весе Fightnews.com
На данный момент в тренировочном лагере в Зинновице (Германия) Абрахам проходит подготовку к поединку с Джерменом Тейлором. Напомним, что встреча этих боксёров состоится 17 октября в Берлине и будет проходить в рамках первого круга супертурнира «Showtime».