6 Հոկտեմբեր 2009 - 06:22 AMT
Հենրիկ Մխիթարյանի ակումբակից Դոնեցկի «Մետալուրգի» կիսապաշտպան Վելիզար Դիմիտրովը, դառնալով երկու գոլային փոխանցումների հեղինակը Մարիուպոլի «Իլյիչեւցի» հետ խաղում, հայտարարել է, որ այս խաղում նրան ամենից շատ դուր է եկել հայ կիսապաշտպանի փոխանցումը, որից հետո Քինգսլին 3-րդ գնդակն ուղարկեց «Իլյիչեւցի» դարպասը:
«Իլյիչեւցի» հետ խաղի արդյունքն օրինաչափ եմ համարում: Այո, մենք խաղի վերջում որոշ սխալներ թույլ տվեցինք, սակայն, համաձայնվեք, որ մենք հիանալի ֆուտբոլ ցուցադրեցինք: Ինչ վերաբերում է իմ փոխանցումներին, ապա նշեմ, որ իմ մոտ ավելի տպավորվել է Մխիթարյանի փոխանցումը: Հենրիկ Մխիթարյանի փոխանցումը ֆենոմենալ էր:
Հիշեցնենք, որ Ուկրաինայի առաջնության 9 տուրում Դոնեցկի «Մետալուրգը» խոշոր հաղթանակ է տարել «Իլյիչեւցի» հանդեպ 4:1 հաշվով: Իսկ երկու գոլային հաղորդումների հեղինակ է դարձել հայ կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը, ընդ որում փոխանցումներից մեկը նա արել է կրունկով, մեջքով կանգնած լինելով դարպասներին:

Одноклубник Генриха Мхитаряна полузащитник донецкого “Металлурга” Велизар Димитров, ставший автором двух голевых передач в матче с мариупольским “Ильичевцем”, заявил, что в этой игре ему больше всех понравилась передача армянского полузащитника, после которой Кингсли забил 3-й мяч в ворота соперника.
“Считаю результат матча с “Ильичевцем” вполне закономерным. Да, мы допустили в конце игры несколько ошибок, но, согласитесь, мы показали прекрасный футбол. Что касается моих передач, то отмечу, что больше мне запомнилась передача Генриха Мхитаряна на Кингсли. Это было феноменально.
Напомним, что в 9 туре чемпоната Украины донецкий “Металлург” одержал крупную победу над “Ильичевцем” со счетом 4:1. А автором двух голевых передач стал армянский хавбек Генрих Мхитарян, при чем один из них он сделал пяткой, стоя спиной к воротам.