9 Հոկտեմբեր 2009 - 06:42 AMT
Հայ մարզիկ, թեթեւագույն քաշային կարգում (մինչեւ 51 կգ) WBA եւ WIBF վարկածներով պրոֆեսիոնալ կանանց թվում աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Սյուզաննա Քենտիկյանը (Killer Queen) հոկտեմբերի 10-ին առաջին անգամ կպաշտպանի իր տիտղոսները` մենամարտելով WIBF վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն, անպարտելի գերմանուհի Յուլիա Սահինի հետ (20-0, 2 նոկաուտ): Առաջիկա մենամարտի կապակցությամբ Քենտիկյանը հայտարարել է, որ չնայած նրան, որ Սահինն անպարտ է, նա գիտի իր գործը եւ ամեն ինչ ցույց կտա մենամարտը:
«Ես գիտեն իմ գործը: Ես ունեմ 10-ռաունդային մենամարտերի փորձ: Յուլիան շատ ուժեղ մրցակից է: Նա անպարտելի է եղել ոչ միայն իր ողջ պրոֆեսիոնալ կարիերայի ընթացքում, նույնիսկ այն ժամանակ, երբ հանդես է եկել սիրողական բռնցքամարտում, նա շատ լավ է հանդես եկել: Քանի որ մենամարտը տեղի կունենա ուշ երեկոյան, ես մեծ պատասխանատվությամբ եմ մոտենում դրան եւ երեկոյան մարզումներ եմ անցկացնում»,-Քենտիկյանի խոսքերն է մեջբերում boxing.de-ն:
Սյուզիի մարզիչ Մագոմեդ Շաբուրովն, իր հերթին, նշել է, որ իր սանի մրցակցուհին իրապես ուժեղ հակառակորդ է եւ նրա դեմ մենամարտում միշտ պետք է ուշադիր լինել:
«Յուլիա Սահինը շատ ուժեղ մարզիկ է: Սահինը հաղթել է ամեն տեղ, որտեղ դա հնարավոր էր, սակայն մենք եւս քնած չէինք եւ պատրաստ ենք նրա հետ հանդիպման»,-ասել է Շաբուրովը:

Армянская спортсменка, двукратная чемпионка мира в весе «мухи» (до 51 кг) среди женщин-профессионалов по версиям WBA и WIBF Сюзанна Кентикян (Killer Queen) 10 октября проведет очередную защиту своих титулов против непобежденной экс-чемпионки мира по версии WIBF немки Юлии Сахин (20-0, 2 нокаута). В связи с предстоящим поединком “Королева убийца” заявила, что несмотря на то, что Сахин до сих пор непобеждена, она знает свое дело и все покажет бой.
“Я знаю свое дело. Сейчас у меня есть опыт 10-раундных поединков. Юлия – очень сильная соперница. Она непобежденная не только в течение своей профессиональной карьеры, но даже когда выступала в любительском боксе, была действительно хороша. Поскольку наш бой состоится поздно вечером, я готовилась соответственно, и проводила вечерние тренировки”, – приводит слова Кентикян boxing.de
Тренер Сюзи Магомет Шабуров, в свою очередь, отметил, что соперница его подопечной реально сильная соперница и в поединке против нее нужно всегда быть на чеку.
“Юлия Сахин очень сильная спортсменка. Она выиграла все, что можно было выиграть. Но и мы не дремали и готовы к встрече с ней”, – сказал Шабуров.