Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը Հայաստան-Իսպանիա հանդիպումից հետո, որում իր սաները 1:2 հաշվով զիջեցին հյուրերին, կիսվել է առանձնապես հայկական հավաքականի ֆուտբոլիստների խաղի վերաբերյալ իր կարծիքով:
«Արարատ Առաքելյանի մասին ես խոսել եմ դեռեւս նախքան հանդիպումը կայացած մամլո ասուլիսում, որ նրա գործառական պատրաստակամությունը կաղում է, ինչը եւ մենք տեսանք դաշտում: Ինչ վերաբերում է Գոհարյանի խառնվածքին, ապա նրա բնույթն է այդպիսին: Ես դիտել եմ բելոռուսյան «Բատեի» վերջին խաղը: Նա իրեն այդպես է պահում նաեւ Բելառուսի չեմպիոնի կազմում: Ես գտնում եմ, որ այս հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստը Կառլեն Մկրտչյանն է: Աղվան Մկրտչյանը երկրորդ խաղակեսում ավելի լավ խաղաց, քան առաջինում: Իսկ ինչ վերաբերում է նրա տարեկան որակազրկմանը Հայաստանի առաջնությանը, ապա ես ՀՖՖ-ին եմ դիմել Աղվան Մկրտչյանի պատիժը մեղմացնելու խնդրանքով: Ես դա արեցի առաջին հերթին հավաքականի համար, որովհետեւ մեզ ֆուտբոլիստներ են հարկավոր, որոնք խաղի փորձ ունեն»,- ասել է Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ «Միկայի» պաշտպան Աղվան Մկրտչյանը 22-րդ տուրի հանդիպման ժամանակ կոպիտ խաղի արդյունքում կոտրեց Կապանի «Գանձասարի» կիսապաշտպան Արտաշես Անտոնյանի ոտքը:
Ամփոփելով իր խոսքը` Մինասյանը հայտնեց, որ հաջորդ հանդիպմանը իրենք կանեն ամեն հնարավոր բան, որպեսզի դրական արդյունքի հասնեն:
«Ես կցանկանայի, որպեսզի իմ սաները Թուրքիայի հավաքականի հետ հանդիպմանը միայն ֆուտբոլի մասին մտածեն, բայց մի բան հաստատ կարող եմ ասել. Թուրքիայի դեմ մենք առավել մեծ պատասխանատվությամբ դուրս կգանք, քան իսպանացիների դեմ»,- ասել է հայկական հավաքականի մարզիչը:
Վերջում Մինասյանն իր կարծիքով կիսվեց Իսպանիա-Բոսնիա հանդիպման առնչությամբ` նշելով, որ Իսպանիայի հավաքականի համար բոսնիացիների դեմ մոտիվացիան բարձր չի լինելու, քանի որ այդ հանդիպման արդյունքը նրանց համար էական չէ:

10 Октябрь 2009 - 22:19 AMT
Наставник сборной Армении Вардан Минасян после матча Армения – Испания, в которой его подопечные уступили гостям со счетом 1:2, поделился мнением об игре футболистов армянской сборной по отдельности.
«Об Арарате Аракеляне я говорил еще на предматчевой пресс-конференции – что его функциональная готовность хромает, что мы и увидели на поле. Что касается темперамента Гоаряна, то такая у него натура. Я смотрел последнюю игру белорусского «Батэ». Он ведет себя также и в составе чемпиона Белоруссии. Я считаю, что лучшим футболистом этой игры можно назвать Карлена Мкртчяна. Агван Мкртчян во втором тайме сыграл лучше, чем в первом. А что касается его годовой дисквалификации в первенстве Армении, то я обратился к ФФА с просьбой, чтобы смягчили наказание. Я это сделал, в первую очередь для сборной, потому что нам нужны футболисты, у которых есть игровая практика», – сказал Минасян
Напомним, что защитник «Мики» Агван Мкртчян в матче 22 тура в результате грубой игры сломал ногу полузащитника капанского «Гандзасара» Арташеса Антоняна.
В заключении Минасян заявил, что в следующей игре они сделают все, чтобы добиться положительного результата.
«Я бы хотел, чтобы мои подопечные на матче со сборной Турции думали только о футболе, Но скажу одно точно – на матч со сборной Турции мы выйдем с намного большей ответственностью, чем с испанцами», – сказал наставник армянской сборной
В заключение, Минасян поделился мнением о матче Испания – Босния, отметив, что мотивация у сборной Испании в матче против боснийцев будет невысокой, поскольку результат этой игры для них не важен.