14 Հոկտեմբեր 2009 - 14:34 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ընտրական փուլում Հայաստանի ու Թուրքիայի հավաքականների խաղից առաջ հույս է հայտնել, որ խաղը կկրի միայն սպորտային բնույթ եւ թիմերը հավասար խաղ կցուցադրեն:
«Ես հուսով եմ, որ լավ խաղ կլինի եւ մենք կդառնան որակյալ խաղի ականատեսները: Թող հաղթի ուժեղագույնը»,-ասել է Հայրապետյանը:
ՀՖՖ-ն հավելեց նաեւ, որ եթե Հայաստանի հավաքականը հաղթի Թուրքիայի հավաքականին, ապա թիմի մարզիչ Վարդան Մինասյանը կմնա իր պաշտոնում, հակառակ դեպքում նա կհեռացվի:
«Եթե Հայաստանի հավաքականը հաղթի, Մինասյանը կպահպանի գլխավոր մարզչի պաշտոնը, հակառակ դեպքում նրան կփոխարինի մեկ այլ մարզիչ»,-ասել է Հայրապետյանը:
Թուրք լրագրողների այն հարցին, թե ինչու Թուրքիայի հավաքականը չկարողացավ անցնել աշխարհի առաջնության ընտրական փուլը, Հայրապետյանը նշել է, որ թուրքական ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչները իրեն չէ, որ պետք է դիմեն այդ հարցով:
«Այդ հարցին պետք է պատասխանի Թուրքիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, ոչ թե ես: Պատճառները նրանք պետք է պարզեն, սակայն հաճելի չէ, որ այնպիսի լավ թիմը, ինչպիսին Թուրքիայի հավաքականն է, չանցավ ընտրական փուլը, քանի որ թիմը բավականին որակյալ ֆուտբոլ է ցուցադրում»,-ասել է Հայրապետյանը:

14 Октябрь 2009 - 14:34 AMT
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян перед матчем отборочного матча сборной Армении против сборной Турции выразил надежду, что игра будет носить только спортивный характер и команды будут играть на равных.
«Я надеюсь, что будем играть на равных, выйдет хороший матч, и мы станем очевидцами качественной игры. Пусть победит сильнейший», – сказал Айрапетян
Президент ФФА также добавил, что если победит сборная Армении, то наставник команды Вардан Минасян останется на своей должности, в противном случае будет уволен с поста
«Если сборная Армении победит турецкую команду, то Минасян сохранит за собой пост главного тренера. В противном случае его сменит другой наставник”, – сказал Айрапетян.
На вопрос турецких журналистов о том, почему турецкая сборная не сумела пройти на чемпионат мира, Айрапетян ответил, что представители турецких СМИ ошиблись адресом.
«На этот вопрос должна отвечать Турецкая футбольная федерация, а не я. Причины должны выяснять они, однако неприятно, что такая хорошая команда как турецкая оказалась за бортом ЧМ-2010, потому что она демонстрирует довольно качественный футбол», – заключил Айрапетян