Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի (ՀՖՖ) նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումից հետո, որն ավարտվեց 2:0 հաշվով, հայտնել է, որ չի մեղադրում Վարդան Մինասյանին Հայաստանի հավաքականի պարտության մեջ:
«Ես Մինասյանին չեմ մեղադրում պարտության մեջ, քանի որ հանդիպումն ընթանում էր թուրքական դաշտում, եւ թուրքերի կողմից լուրջ ճնշում կար մեր ֆուտբոլիստների նկատմամբ: Բայց, ընդհանուր առմամբ, ես վատ տպավորություն չստացա խաղից, եթե հաշվի առնենք, որ մեր ֆուտբոլիստները չէին հասցրել ամբողջությամբ վերականգնվել Իսպանիայի հավաքականի հետ հանդիպումից հետո»,- ասել է նա:
ՀՖՖ նախագահը նաեւ նշել է, որ ֆեդերացիան նոր մարզիչ է փնտրում, եւ վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման գործում շեշտը պետք է դնել երիտասարդ սերնդի վրա:
«Մենք շատ ֆուտբոլիստների հեռանկարային երիտասարդ սերունդ ունենք, որը կկարողանա հզորացնել մեր հավաքականը եւ այն մրցունակ թիմ դարձնել: Չէ՞ որ եթե անգամ Շումախերը «Զապորոժեցի» ղեկին նստի, ապա չի կարողանա մրցակցել «Ֆեռարիի» հետ»,- նշել է Հայրապետյանը:

15 Октябрь 2009 - 13:50 AMT
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян после отборочного матча Турция-Армения, который завершился со счетом 2:0, заявил, что не винит наставника армянской сборной Вардана Минасяна в поражении.
«Я не виню Минасяна в поражении, поскольку игра проходила на турецком поле, и со стороны было серьезное давление на наших футболистов. Но, в целом, я получил неплохое впечатление от игры, если учесть, что наши футболисты не успели полностью восстановиться после матча со сборной Испании», – сказал он.
Президент ФФА также отметил, что федерация ищет нового тренера, и выразил уверенность в том, что акцент в деле развития футбола в Армении нужно ставить на молодое поколение.
«У нас очень перспективное молодое поколение футболистов, которое сможет усилить нашу сборную и сделать ее конкурентоспособной командой. Ведь даже если Шумахер сядет за руль «Запорожца», он не может состязаться с «Феррари», – отметил Айрапетян.