IBF վարկածքով միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հանդիպել է իր մերձակա մրցակից , աշխարհի նախկին բացարձակ չեմպիոն, ամերիկացի Ջերմեյն Թեյլորին մամլո ասուլիսում, որը նվիրված էր հոկտեմբերի 17-ին կայանալիք մենամարտին:
«Այս մրցաշարում բոլոր բռնցքամարտիկները կարող են հավակնել հաղթանակի: Նման մակարդակի մենամարտերում չի կարելի թերագնահատել մրցակցին: Դա նշանակում է դեռ ռինգ դուրս գալուց առաջ կատարել առաջին սխալը,-ասել է Աբրահամը,-ես ցանկանում եմ ճանաչված լինել նաեւ ԱՄՆ-ում եւ այս մրցաշարը կարող է օգնել ինձ: Ես տեղափոխվել եմ գերմիջին քաշ եւ ինձ հիանալի եմ զգում: Ես լի եմ ուժով եւ վստահությամբ: Բոլոր վեց մասնակիցները շատ ուժեղ են: Չի կարելի մեկին ֆավորիտ համարել, իսկ մյուսին` աուտսայդեր: Մեզանից յուրաքանչյուրն արժանի է լավագույնը դառնալ»,-հավելել է նա:
Հիշեցնենք, որ Աբրահամ-Թեյլոր մենամարտով կմեկնարի «Super Six World Classic» մրցաշարը, որի կազմակերպիչը Showtime ընկերությունն է:

16 Октябрь 2009 - 06:30 AMT
Бывший обладатель мировой короны в среднем весе по версии IBF армянский боксер Артур Абрахам встретился с ближайшим соперником, бывшим абсолютным чемпионом мира американцем Джермейном Тэйлором на пресс-конференции, посвященной поединку, намеченному на 17 октября.
“В этом турнире все боксеры могут претендовать на победу. В поединках такого уровня нельзя недооценивать соперника. Это значит совершить первую ошибку ещё до выхода на ринг, – сказал Абрахам – мне хочется стать популярным в США, и данный турнир может помочь. Я перебрался в суперсредний вес и чувствую себя превосходно. Я полон силы и уверенности. Все шестеро участников очень сильны. Нельзя назвать одного фаворитом, а другого аутсайдером. Каждый из нас достоин стать лучшим, – добавил он
Напомним, что поединок Абрахам – Тэйлор откроет турнир «Super Six World Boxing Classic», организованный компанией Showtime.