2 Նոյեմբեր 2009 - 16:07 AMT
Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Հովհաննես Գոհարյանի թիմը` Բելառուսի «Բատէ» ֆուտբոլային ակումբը վաղաժամ ապահովեց իր չեմպիոնական տիտղոսը: 25-րդ տուրում թիմը ոչք ոքի խաղաց «Տորպեդոյի» հետ եւ այժմ 12 միավորով գերազանցում է «Դինամո Մն» թիմին, որը 2-րդ տեղում է: «Բատէ»-ի հարձակվող Գոհարյանը չի մասնակցել «Տորպեդոյի» հետ խաղին բարձր ջերմության պատճառով: Այդ մասին հաորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Բատէ»-ի 4 ֆուտբոլիստներ` դարպասապահ Ալեքսանդր Գուտորին, կիսապաշտպան Պավել Նեխայչիկին եւ հարձակվողներ Մաքսիմ Սկավիշին ու Հովհաննես Գոհարյանին հրավիրել են Եվրոպայի առաջնության ընտրական խաղին նախապատրաստվելու համար:

Команда форварда сборной Армении Оганеса Гоаряна – белорусский футбольный клуб ”БАТЭ” раньше времени обеспечил чемпионский титул. 25-ом туре команда сыграла вничью с ”Торпедо”, и сейчас на 12 очков опережает ”Динамо Мн”, которое заняло 2-ое место. Форвард ”БАТЭ” Оганес Гоарян не принял участие во встрече с ”Торпедо” из-за высокой температуры. Об этом сообщает официальный сайт клуба.
4 футболистов ”БАТЭ” – вратаря Александра Гутора, полузащитника Павла Нехайчика, и форвардов Максима Скавыша и Оганеса Гоаряна пригласили для подготовки к матчу отборочного турнира чемпионата Европы.