Ցավոք, հանդբոլը Հայաստանում ոչ պատշաճ մակարդակի վրա է գտնվում, հայտարարել է Հայաստանի հանդբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գեւորգյանը` կիսելով տպավորությունները Քիշնեւում կայացած հանդբոլի տղամարդկանց թիմերի միջեւ Եվրոպայի առաջնության ընտրական ,IHF/EHF Men`s Challenge Trophy/2009» մրցաշարից: Ըստ կանոնակարգի, միաժամանակ երկու մրցաշար էր անցկացվում` մեկը Մոլդովայի մայրաքաղաքում, իսկ երկրորդը` Մալթայում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Մոլդովայից լրագրող Անդրեյ Լոգինը, Հայաստանը ընտրական մրցաշարում զբաղեցրել է 4-րդ տեղը:
«Մենք միայն սկսում ենք աշխատել, ուստի չորրոդ տեղն այս մրցաշարում արդարացված է: Սակայն այժմ մենք ակտիվորեն զբաղվում ենք հանդբոլի հեղինակության բարձրացմամբ Հայաստանում, մասնակցում ենք միջազգային մրցաշարերին, Եվրոպայի առաջնություներին, ինչպես Challenge Cup-ը: Ուշադրություն ենք դարձնում պատանեկան հանդբոլին եւ հուսով ենք, որ 3-4 տարուց մենք ավելի լավ կխաղանք: Ներկայումս Հայաստանի առաջնությունում ընդամենը չորս ակումբ է հանդես գալիս, սակայն մենք մտադիր ենք ավելացնել թիմերի քանակը»,-հաղորդել է Հայաստանի հանդբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչը:

2 Ноябрь 2009 - 18:05 AMT
К сожалению, гандбол в Армении находится не на самом высоком уровне в настоящее время, заявил главный тренер армянской сборной по гандболу Армен Геворгян, делясь впечатлениями от прошедшего в Кишиневе очередного отборочного турнира Чемпионата Европы по гандболу среди мужских команд«IHF/EHF Men`s Challenge Trophy/2009». Согласно регламенту, одновременно проводилось два подобных турнира: один в столице Республики Молдова, а второй – на Мальте. Как сообщил PanARMENIAN.Net из Молдовы журналист Андрей Логин, Армения в отборочном турнире заняла 4-ое место.
“Мы только начинаем работать, и поэтому четвертое занятое место в данном турнире оправдано. Но сейчас мы активно занимаемся поднятием престижа этого вида спорта, участвуем в международных турнирах, в европейских чемпионатах, как Challenge Cup. Уделяем внимание юношескому гандболу и надеемся, что через 3-4 года мы начнем играть лучше. В настоящее время в чемпионате Армении выступают всего четыре клуба, но мы планируем увеличить число команд», – сообщил Армен Геворгян.