9 Նոյեմբեր 2009 - 16:03 AMT
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը, որն այժմ խաղում է Դոնեցկի «Մետալուրգում», ճանաչվել է Ուկրաինայի հոկտեմբերի լավագույն ֆուտբոլիստ «Սպորտ-Էքսպրեսս»-ի գնահատմամբ: Մխիթարյանը խոստովանել է, որ նախկինում նրան նման բարձր կոչումների չեն արաժանացրել:
«Լրագրողներն մինչ օրս ինձ այդքան երես չէին տվել: Մի կողմից, շատ հաճելի է, որ ձեր պարբերականը նշեց իմ խաղը հոկտեմբերին: Մյուս կողմից` այդ կոչումները չպետք է ինձ թուլացնեն: Ամենակարեւորը, ինչ ես ստացա այս իրավիճակից, իմ զարգացման մեջ կանգ չառնելն է եւ ինքս ինձ վրա աշխատելը»,-ua-football.com-ին է խոստովանել Մխիթարյանը:
Կիսապաշտպանն ասել է, որ ինքն է իր քննադատը, նա ինքը յուրաքանչյուր խաղից հետո գիտի լավ է խաղացել, թե վատ: «Ձեր երկրի առաջնությունն իրոք հետաքրքիր է եւ ես բոլորովին չեմ ափսոսում, որ դուրս գալով Հայաստանից, որոշեցի շարունակել իմ կարիերան հենց Ուկրաինայում»,-ասել է Մխիթարյանը:
Հիշեցնենք, որ Մխիթարյանը, չնայած որ Հայաստանի բարձարգույն լիգայի կեսից է տեղափոխվել ուկրաինական ակումբ, խփած գնդակների քանակով (11 գոլ) Սամվել Մելքոնյանի («Բանանց) եւ Արտյոմ Ադամյանի («Ուլիսս») հետ միասին զբաղեցնում է 3-րդ տեղը Հայաստանի լավագույն հարձակվողների ցուցակում:

9 Ноябрь 2009 - 16:03 AMT
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян, который сейчас играет в донецком «Металлурге», стал лучшим игроком октября по оценкам «Спорт-Экспресс» в Украине». Мхитарян признался, что раньше не удостаивался подобных высоких званий.
«Таким образом журналисты меня еще не баловали. С одной стороны, очень приятно, что ваше издание отметило мою игру в октябре. С другой же – эти регалии не должны меня расслаблять. Самое главное, что я выношу из этой ситуации – задачу не останавливаться в своем футбольном развитии и продолжать работать над собою дальше», – ua-football.com признался Мхитарян.
Полузащитник сказал, что свой цензор – он сам и после каждого матча знает, хорошо сыграл или плохо. «В вашей стране действительно интересный чемпионат, и я абсолютно не жалею о том, что, вырвавшись из Армении, решил продолжить свою карьеру именно в Украине»,- сказал Мхитарян.
Напомним, что Мхитарян, несмотря на то, что в середине вышей лиги Армении переехал в украинский клуб, по забитым мячам (11 голов) с Самвелом Мелконяном («Бананц») и Артемом Адамяном («Улисс») занимает 3 место в списке лучших бомбардиров Армении.