Բասկետբոլի «Հատիս» ակումբն արդեն ունի իր օրհներգն ու մարզահագուստը: Օրհներգի խոսքերն ու երաժշտությունը գրել է Ռիչարդ Մադլենյանը: Երգը կատարել են երգիչներ Ռազմիկ Ամյանը, Արամեն, Արամոն եւ Ավո Խալաթյանը: Տեսահոլովակը պատրաստ կլինի հաջորդ շաբաթ:
«Օրհներգի համարմենք ընտրեցինք այնպիսի երաժշտություն, որը տոգորված է հայկական ոգով եւ կարող է միավորել հայերին: Տեսահոլովակում կլինեն նաեւ ազգային տարրեր»,-ասել է «Հատիսի» հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Արտյոմ Հակոբյանը:
Օրհներգից բացի նոյեմբերի 10-ին ներկայացվեց նաեւ ակումբի մարզահագուստը:
Իր առաջին խաղը Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի շրջանակներում «Հատիսը» կանցկացնի նոյեմբերի 12-ին Աթենքում` «Պանատինայկոսի» հետ:

10 Ноябрь 2009 - 12:47 AMT
У баскетбольного клуба «Атис» уже есть свои гимн и форма. Для гимна баскетбольного клуба «Атис» слова и музыку написал Ричард Мадленян. Песню исполнли певцы Размик Амян, Араме, Арамо и Аво Халатян. Клип будет готов уже на следующей неделе.
«Для гимна мы выбрали такую музыку, которая была бы пронизана армянским духом и могла бы объединять армян. В клипе также будут присутствовать национальные элементы»,- сказал директор по связям с общественностью клуба “Атис” Артем Акобян.
Кроме гимна 10 ноября состоялась и презентация формы баскетбольного клуба «Атис».
Свою первую игру в рамках группового этапа Евро Лиги «Атис» проведет 12 ноября в Афинах с «Панатинайкосом».