11 Նոյեմբեր 2009 - 09:08 AMT
Նոյեմբերի 13-21-ը Հայաստանում տեղի կունենա «Ֆուտբոլը հանուն հավասար հնարավորությունների» ֆուտբոլի մրցաշարը
Նոյեմբերի 13-21-ը Հայաստանի «Միկա» մարզահամալիրում տեղի կունենա «Ֆուտբոլը հանուն հավասար հնարավորությունների» ֆուտբոլի մրցաշարը: Մրցաշարը անց են կացնում «Հույսի կամուրջ» եւ «Առաքելություն Արեւելք» կազմակերպությունները: Նրանց աջակցում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: Բոլոր խաղերը սպասարկում են պրոֆեսիոնալ մրցավարներ:
Մրցաշարին մասնակցում է լրագրողների 9 թիմ: Հատուկ հյուրի կարգավիճակում է «Շախմատ» թիմը, որտեղ խաղում են հայ շախմատիստները, օլիմպիական չեմպիոններ Գաբրիել Սարգսյանը, Տիգրան Պետրոսյանը, 2006թ. երիտասարդների աշխարհի չեմպիոն Զավեն Անդրեասյանը, ինչպես նաեւ այլ գրոսմայստերներ:
Փակման օրը հաղթողը ընկերական հանդիպում կունենա «Կոկա-Կոլա» թիմի հետ: Պարգեւներ կստանան առաջին երեք տեղերը զբաղեցնող թիմերը: Կպարգեւատրվի նաեւ այն լրագրողը, որը լավագույնս կլուսաբանի մրցաշարը: Մրցաշարն անց է կացվում արդեն երրորդ անգամ եւ նպատկ ունի հավասար պայմաններ ստեղծել սահմանափակ հնարավորություններով մարդկանց համար, հաղորդւոմ է «Հույսի կամուրջ» կազմակերպության մամլո ծառայությունը:

13-21 ноября в спорткомплексе “Мика” состоится футбольный турнир ”Футбол ради равных возможностей”. Турнир проводят организации “Уйси камурдж” (“Мост надежды”) и “Аракелутюн Аревелк” (“Миссия Восток”). Организаторам помогает и Федерация футбола Армении. Все игры обслужат професиональные судьи.
В турнире примут участие армянские журналисты из 9 команд. Особый гость – команда “Шахматы”, в которой играют олимпийские чемпионы Габриель Саркисян, Тигран Петросян, чемпион мира 2006 года среди молодежи Завен Андреасян, а также другие гроссмейстеры.
В день закрытия турнира победитель кубка проведет дружеский матч с командой ”Кока-Кола”. Награды получат занявшие первые три места команды. Награду получит и журналист, который лучшим образом осветит турнир. Турнир уже проводится в третий раз и имеет цель агитировать равные условия для людей с ограниченными возможностями, сообщает пресс служба организации ”Уйси камурдж”.