14 Նոյեմբեր 2009 - 14:12 AMT
Վաչիկ Մկրտչյանի հուշամրցաշարին, որն արդեն 3-րդ օրն է, ինչ ընթանում է «Դինամո» մարզասրահում, մասնակցում է 17-18 տարեկան 122 բռնցքամարտիկ Հայաստանի տարբեր մարզերից:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանն ասել է, որ այս տարի հուշամրցաշարին բազմաթիվ լավ բռնցքամարտիկներ են մասնակցում: «Անցյալ տարվա պատանիները հիանալի են հանդես գալիս այս մրցաշարում: Ես ամենալայն ընտրությունն ունեմ, լավագույն 33 բռնցքամարտիկները կընդգրկվեն ՀՀ երիտասարդական հավաքականում, որը դեկտեմբերի 10-ից կսկսվի Ծաղկաձորում»,-ասել է Ոսկանյանը:
Ըստ Ոսկանյանի, ապրիլին տեղի կունենա Եվրոպայի բռնցքամարտի երիտասարդական առաջնությունը: Դեռեւս պարզ չէ, թե քանի բռնցքամարտիկ կներկայացնեն Հայաստանը: «Եվրոպայի առաջնությունը նախապատրաստական փուլ է 2010թ. Սինգապուրում կայանալիք Օլիմպիական խաղերից առաջ»,-ասել է գլխավոր մարզիչը:

14 November 2009 - 14:12 AMT
На Мемориале Вачика Мкртчяна, который уже 3-ий день проходит в спортзале ”Динамо”, участвуют 122 боксера 17-18 лет из всех регионов Армении.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер молодежной сборной Армении по боксу Дереник Восканян сказал, что в этом году на Мемориале участвуют много хороших боксеров. ”Юноши прошлого года отлично выступают на этом турнире. У меня есть широкий выбор на , самые лучшие 33 боксеров войдут в молодежную сборную Армении, которая с 10 декабря начнет сборы в Цахкадзоре”,- сказал Восканян.
По словам Восканяна, в апреле состоится молодежный чемпионат Европы по боксу. Пока не ясно, сколько боксеров представят Армению. ”Чемпионат Европы одна из подготовительных стадий перед Олимпийских игр 2010 года в Сингапуре ”,- отметил главный тренер.