Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆլեմինգ Սերիցլեւը Էստոնիայի հավաքականի հետ խաղից հետո, որն ավարտվեց 1:1 հաշվով, հայտարարել է, որ գոհ է խաղից, սակայն գոհ չէ արդյունքից: «Սա մեր երկրորդ խաղն է անընդմեջ, որտեղ մենք գնդակ ենք բաց թողնում ավելացված րոպեին, եւ ինձ դա շատ է մտահոգում»,-ասել է նա:
Ըստ մարզիչի, էստոնացիների խփած գոլը վիճահարույց էր: «Ես գտնում եմ, որ դատավորը սխալ նշանակեց անկյունային, որից էլ էստոնացիները գոլ խփեցին: Սակայն սա ֆուտբոլ է, եւ ես հարգում եմ մրցավարի որոշումը»:
18 ֆուտբոլիստների կազմում հայտագրված չէր ՀՀ հավաքականի հարձակվող Հ.Գոհարյանը («ԲԱՏԷ». Բելառուս), քանի որ, ըստ մարզիչի, հիվանդության պատճառով նա մի քանի խաղ էր բաց թողել Բելառուսի առաջնությունում եւ ֆիզիկապես պատրաստ չէր խաղին:

14 Ноябрь 2009 - 15:37 AMT
Главный тренер молодежной сборной Армении по футболу Флеминг Серицлев после игры со сборной Эстонии, которая закончилась со счетом 1:1, заявил, что доволен игрой своих подопечных, но его не устраивает результат. ”Эта наша вторая игра вподряд, где мы принимаем гол на добавленной минуте, и это конечно тревожит меня”,- сказал Серицлев.
По мнению тренера, гол эстонцев был спорный: ”Я считаю, что судья неправильно назначил угловой, с которого эстонцы забили гол. Но это футбол и я уважаю решение арбитра”.
В составе 18 футболистов не был заявлен нападающий сборной Армении Оганес Гоарян (БАТЭ, Беларуссия), поскольку, по словам тренера, он из-за болезни пропустил несколько матчей на чемпионате Белоруссии и физически не был готов к игре.