Նոյեմբերի 22-ն, Երեւանի «Աշխատանք» մարզահամալիրում տեղի կունենա Հայաստանի ջին կուն դոյի բաց մրցաշարը, որը նվիրված է տվյալ սպորտաձեւի վարպետ Բրյուս Լիի հիշատակին:
«Մեր Ֆեդերացիան տարին երկու անգամ անցկացնում է Բրյուս Լիի հիշատակին նվիրված մրցաշար` նոյեմբերին եւ հուլիսին, նրա ծննդյան եւ մահվան օրը», – PanARMENIAN.Net -ի լրագրողի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ջին կուն դոյի ֆեդերացիայի նախագահ Արտյուշա Խանդոյանը:
Նրա խոսքերով, այս անգամ մրցաշարին կմասնակցեն 8 տարեկանից եւ բարձր150-200 մարզիկ Ալավերդիից, Արտաշատից, Լեռնային Ղարաբաղից եւ Երեւանից:
Հաղթողները կստանան մեդալներ եւ շնորհակալագրեր: «Իմ անունից լավագույն թիմերը կստանան գավաթներ», – ավելացրել է Խանդոյանը:

22 ноября в Ереване, в спортзале «Труд» состоится открытый турнир Армении по джин кун до, посвященный памяти великого мастера этого вида спорта – Брюса Ли.
«Наша федерация два раза в год проводит турнир, посвященный памяти Брюса Ли – в ноябре и в июле, в день его рождения и в день смерти»,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал президент Федерации Армении по джин кун до Артюша Хандоян.
По словам президента Федерации, в этот раз в турнире примут участие 150-200 спортсменов от 8 лет и старше из Алаверди, Арташата, Нагорного Карабаха и разных спортшкол Еревана.
Победители турнира получат медали и грамоты. «От моего имени лучшим командам будут вручены кубки»,- добавил Хандоян.