Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին, որն այս սեզոնում հանդես է եկել «Խիմկի» ակումբի կազմում, կարող է վերադառնալ «Դինամո»: Ինչպես հաղորդում է «Սպորտ-Էքսպրես»-ը, հնարավոր է, որ ավարտելով կարիերան, Ռ.Բերեզովսկին շարունակի աշխատանքը որպես դարպասապահների հետ աշխատող մարզիչ:
Ինչպես նախկինում PanARMENIAN.Net-ին էր հաղորդել «Փյունիկի» մամլո քարտուղար Վահան Դանիելյանը, ՀՀ հավաքականի դարպասապահով հետաքրքրված է նաեւ «Փյունիկը»: Սակայն որոշումը պետք է կայացնի ինքը Բերեզովսկին:
Հիշեցնենք, որ Բերեզովսկին արդեն հանդես եկել է «Դինամոյում» 2002-2005թթ., 89 խաղ խաղալով թիմի կազմում` բաց փողելով 105 գնդակ:

Голкипер сборной Армении Роман Березовский, который в этом сезоне выступал в футбольном клубе «Химки», может перейти в «Динамо». Как сообщает «Спорт-Экспресс», руководство бело-голубых рассматривает вариант приобретения вратаря в качестве дублера Владимира Габулова. Возможно, что по окончании карьеры игроку предложат должность тренера по работе с вратарями.
Как ранее корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь футбольного клуба«Пюник» Ваан Даниелян, к вратарю сборной Армении проявляет интерес и «Пюник». Но конечное решение должен принять сам футболист.
Напомним, что Березовский уже выступал за «Динамо» в 2002-2005 годах, сыграв за клуб 89 встреч первенства страны, в которых пропустил 105 мячей.