20 Նոյեմբեր 2009 - 11:13 AMT
Նոյեմբերի 20-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը մամլո ասուլիս էր հրավիրել` ամփոփելու համար 2009թ. ֆուտբոլի մրցաշարների արդյունքները:
Պետբյուջեի 2010թ. նախագծում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի համար հատկացումներ նախատեսված չեն: «Շատ վատ է, որ կառավարությունը մոռացել է մեր ֆդերեացիայի մասին: Գուցե պատճառը ճգնաժամն է կամ դա ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության գործերի նախարարության անլուրջ մոտեցման արդյունք է»,-ասել է Հայրապետյանը:
Նա նաեւ ասել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային փող հարկավոր չի: «Հայկական ֆուտբոլը լավ մարզադաշտերի ու ֆուտբոլի դպրոցների կարիք ունի: Ֆուտբոլի ֆեդերացիան իր ուժերով դեռ չի կարող լուծել այս բոլոր հարցերը, որոնք իրականում պետք է լուծի նախարարությունը: Թող նախարարությունն ամեն տարի 50-100 մլն դրամ հատկացնի նման խնդիրների լուծման համար»,-ասել է Հայրապետյանը:

20 Ноябрь 2009 - 11:13 AMT
20 ноября президент Федерации Армении по футболу Рубен Айрапетян созвал пресс-конференцию, чтобы подвести итоги футбольных турниров 2009 года.
В проекте госбюджета на 2010 года не предусмотрено отчислений для Федерации футбола Армении. “Очень плохо, что правительство забыло о нашей Федерации. Может быть, причина в кризисе или это результат несерьезного подхода Министерства спорта и по делам молодежи Армении”, – сказал Айрапетян.
Он так же сообщил, что самой Федерации футбола Армении не нужны деньги. «Армянский футбол нуждается в хороших стадионах и футбольных школах. Федерация футбола своими силами пока что может решать все те вопросы, которые на самом деле должно решать Министерство. Пусть Министерство просто каждый год 50-100 млн. драмов выделяет на решение подобных проблем»,- добавил Айрапетян.