21 Նոյեմբեր 2009 - 10:52 AMT
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն ու «Վահագնի» համալիրը նոյեմբերի 21-ին կազմակերպել են «Վազք հանուն կյանքի» մրցությունը, որին մասնակցեցին ՀՀ-ում ԱՄՆ եւ այլ երկրների դեսպանատները, «Հազարամյակի մարտահրավերներ» ընկերակցությունը եւ այլ միջազգային կազմակերպություններ ներկայացնող մոտ 100 երեխաներ ու մեծահասակներ:
Մրցությունը նվիրված է ամերիկյան տոնին` Երախտագիտության օրվան եւ ուղղված է առողջ ապրելակերպի քարոզմանը: Մրցությանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը:
Երեխաներից հաղթողներ կամ պարտվողներ չկային եւ բոլոր 50 պատանի մասնակիցներին մրցանակներ հանձնվեցին, իսկ մրցության հաղթող մեծահասակները դրամական պարգեւներ ստացան:

Посольство США в Армении и жилой комплекс «Ваагни» 21 ноября организовали соревнование «Бег ради жизни», в котором приняли участие около 100 детей и взрослых, представляющих посольства США и других стран в РА, корпорацию «Вызовы тысячелетия» и другие международные организации.
Соревнование посвящено американскому празднику Дню благодарения и направлено на пропаганду здорового образа жизни. На соревновании присутствовала и посол США в Армении Мари Йованович.
Среди детей не было победителей и побежденных и всем 50 юным участникам достались призы, а взрослые, победившие на соревновании, были награждены денежными премиями.