26 Նոյեմբեր 2009 - 14:13 AMT
Նոյեմբերի 28-29 Երեւանի «Դինամո» մարզադաշտում տեղի կունենա ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից, առաջնությանը կմասնակցեն մոտ 100 ձյուդոիստներ Հայաստանի մարզերի ու Երեւանի զանազան սպորտդպրոցներից:
Առաջնությունը հնարավորություն կընձեռի ընտրելու ուժեղագույն մարզիկներին, որոնք կմտնեն Հայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականի մեջ:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի սկզբին տեղի ունեցան Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան ու մեծահասակների առաջնությունները: Երիտասարդական առաջնությունը վերջին մրցաշարն է այս տարի, որից հետո բոլոր հավաքականները կսկսեն պատրաստվել Հայաստանի առաջնությանն ու միջազգային մրցաշարերին:

28-29 ноября в спортзале “Динамо” в Ереване пройдет молодежный чемпионат Армении по дзюдо. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации Армении по дзюдо, в чемпионате примут участие около 100 дзюдоистов и дзюдоисток из разных регионов Армении и спортшкол Еревана.
Чемпионат даст возможность выбрать сильнейших спортсменов, которые войдут в молодежную сборную Армении по дзюдо.
Напомним, что в начале ноября прошли чемпионаты Армении по дзюдо среди юношей и взрослых. Молодежный чемпионат – это последний турнир в этом году, после этого все сборные станут готовиться к чемпионатам Армении и международным турнирам.