Հայաստանի 2009թ. բարձրագույն լիգայում «Ուլիս» ֆուտբոլային ակումբը նվաճել է բրոնզե մեդալները: Այժմ Սեւադա Արզումանյանի թիմը, ինչպես բարձրագույն լիգայի մյուս բոլոր 8 թիմերը («Փյունիկ», «Միկա», «Բանանց», «Շիրակ», «Գանձասար». «Կիլիկիա» եւ «Արարատ»), հանգստանում է:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Սեւադա Արզումանյանը, դեկտեմբերի 1-2-ի «Ուլիսի» ֆուտբոլիստները բժշկական քննություն կանցնեն: «Ակումբում մնացել են վրացի լեգիոներները` Լեւան Հակոբիան, Թենգիզ Ուգրեկելիձեն, Գոգա Թբիլաշվիլին: Մենք դիտարկում ենք տարբեր ֆուտբոլիստների թեկնածություններ, սակայն դեռեւս պարզ չէ, թե ով կհամալրի ակումբի կազմը»,-ասել է Արզումանյանը:
2010թ. «Ուլիսն» առաջին անգամ կխաղա ՈՒԵՖԱ-ի գավաքի ընտրական փուլում: «Մեր խնդիրն է ոչ միայն 3-րդ տեղը գրավել ՀՀ առաջնությունում, այլ նաեւ փորձել ավելի լավ խաղալ եւ լավագույնս ներկայացնել Հայաստանը ՈՒԵՖԱ-ի գավաթում»,-ասել է Սեւադա Արզումանյանը:

В Высшей Лиге Армении 2009 года футбольный клуб «Улисс» завоевал бронзовые медали. Сейчас команда Севады Арзуманяна, как и остальные 8 команд («Пюник», «Мика», «Бананц», «Ширак», «Гандзасар», «Киликия» и «Арарат») Высшей Лиги, отдыхает.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил Севада Арзуманян, 1-2 декабря все футболисты “Улисса” пройдут медицинское обследование. “ После обследования 15 декабря команда начнет сборы, которые пройдут в Армении и в Грузии”, – сказал главный тренер “Улисса”.
Как сказал Арзуманян, “Улисс” нуждается во вратаре, поскольку в 2009 году защищающий ворота команды Геворк Каспаров перешел в иранский клуб. “ В клубе остались легионеры из Грузии – защитники Леван Акобия, Тенгиз Угрекелидзе, Гага Тбилиашвили. Мы рассматриваем кандидатуры разных футболистов, но пока не ясно, кто пополнит состав клуба”,- добавил Арзуманян.
В 2010 году «Улисс» впервые сыграет в отборочном этапе Кубке УЕФА. «Наша задача не только занять 3 место на чемпионате Армении, но и попытаться сыграть лучше и лучшим образом представить Армению на Кубке УЕФА»,- отметил Севада Арзуманян.