Հարավային Կորեայի Գոյանգ քաղաքից, որտեղ անցնում էր ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը, Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը բերել է 6 մեդալ: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ամփոփել է իր սաների ելույթների արդյունքները:
«Յուրաքանչյուր մրցաշարից հետո, ես փորձում եմ համեմատել իմ մարզիկների նվաճումները նախորդների հետ,-ասել է Մխիթարյանը: Առաքել Միրզոյանը հաջող սկսեց մրցաշարը, մյուս 3 ծանրորդները եւս առանց մեդալ չմնացին: Տիգրան Գ.Մարտիրոսյանը գերազանց ելույթ ունեցավ քաշային նոր կարգում, եւ կարծում եմ, աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալը լավ նվաճում է երիտասարդ ծանրորդի համար»: Ըստ Մխիթարյանի, Մարտիրոսյանն ուսի վնասված է ստացել, որն այժմ բուժում է Մոսկվայում: Արդեն մի քանի օրից նա կվերադառնա Հայաստան:
«Գեւորգ Պողոսյանը, որը 7-րդն էր «պոկում» վարժությունից հետո, կարողացավ հավաքել ուժերն ու «հրում» վարժությունում նվաճեց բրոնզե մեդալ: Ցավոք, մեջքի վնասվածքը թույլ չտվեց Տիգրան Վ.Մարտիրոսյանին լավ հանդես գալ: Սակայն նա հաջող սկսեց իր ելույթները եւ մեկ մոտեցումով կարողացավ արծաթ նվաճել»,-ասել է Մխիթարյանը:

Из Гоянга (Южная Корея), где проходил чемпионат мира по тяжелой атлетике, мужская сборная Армении привезла 6 медалей. Главный тренер сборной Ашот Мхитарян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net подвел итоги выступлений своих подопечных.
“Я после каждого турнира пытаюсь сравнить достижения моих спортсменов с предыдущими, – сказал Мхитарян,- Аракел Мирзоян удачно начал чемпионат, и остальные 3 штангиста тоже не остались без медалей. Тигран Г. Мартиросян отлично выступил в новой весовой категории, и, думаю, серебряная медаль чемпионата мира – хорошее достижение для молодого штангиста”. По словам Мхитаряна, Мартиросян получил травму плеча, которую сейчас лечит в Москве. Уже через несколько дней он вернется в Армению.
“Геворк Погосян, занимавший 7-ое место после упражнения “рывок”, смог удачно использовать свои силы и в “толчке” завоевал бронзовую медаль. К сожалению, Тиграну В. Мартиросяну травма спины не позволила выступить хорошо. Но он удачно начал свои выступления и с одной попытки завоевал малую серебряную медаль”, – подчеркнул Мхитарян.